Złote Globy. Eddie Murphy nawiązał do afery z Willem Smithem. Sala miała ubaw, ale on raczej nie

Eddie Murphy dołączył do grona nagrodzonych Złotym Globem. Podczas przemówienia nawiązał do sytuacji, która wydarzyła się na 94. gali rozdania Oscarów. Wówczas Will Smith spoliczkował Chrisa Rocka za nietaktowny komentarz pod adresem jego żony.

10 stycznia 2023 roku odbyła się 80. gala wręczenia Złotych Globów. Wśród wyróżnionych filmów i seriali znaleźli się m.in. "Fabelmanowie", "Duchy Inisherin" oraz "Ród smoka". Statuetki powędrowały także do Cate Blanchett, Austina Butlera oraz Colina Farrella. Tegoroczna gala przebiegła bez większych afer, widzowie jednak nie mogli narzekać na nudę. Ze sceny padło kilka żartów. Jeden z nich sprytnie wplótł w swoją przemowę Eddie Murphy

Zobacz wideo Will Smith próbuje podnieść sztangę

Eddie Murphy nawiązał do afery z rozdania Oscarów. Publiczność zachwycona  

Podczas tegorocznych Złotych Globów Eddie Murphy otrzymał statuetkę za całokształt twórczości. Na zakończenie swojego przemówienia zwrócił się bezpośrednio do osób, które chcą osiągnąć sukces. Aktor powiedział, że ma dla nich trzy rady:

To bardzo proste, w zasadzie są to trzy rzeczy: płać podatki, pilnuj swojego nosa i nie wypowiadaj imienia żony Willa Smitha swoimi piep***nymi ustami!

Publiczność wybuchła śmiechem, gdy to usłyszała. Aktor nieprzypadkowo powiedział: "piep***ne usta". Te same słowa Will Smith wykrzyczał przed uderzeniem Chrisa Rocka:

Trzymaj imię mojej żony z dala od swoich piep****ych ust.

Nie tylko on przypomniał słynny policzek. Do incydentu z gali Oscarów nawiązał także gospodarz imprezy. Jerrod Carmichael śmieszkował, że w czasie przerwy reklamowej przyznano Willowi Smithowi nagrodę im. Rocka Hudsona (amant Hollywood) za "najlepsze ukazanie męskości w telewizji". 

Co jeszcze wydarzyło się podczas 80. gali wręczenia Złotych Globów? 

O żart pokusiła się również Jennifer Coolidge. Aktorka, ogłaszając jedną z nagród, pomyliła Złote Globy z Oscarami

A Oscar wędruje do... nie, czekajcie, Złoty Glob, Złoty Glob!

Z kolei Michele Yeoh ostro uciszyła pianistkę, która zaczęła grać podczas jej przemówienia, sugerując, że powinna kończyć (robiła tak też przy innych laureatach). Aktorka odwróciła głowę w jej stronę i rzuciła: "zamknij się" i z uśmiechem na ustach dodała, że może ją pobić.

A jak gwiazdy prezentowały się na czerwonym dywanie? TUTAJ możecie przeczytać więcej na ten temat.