Sam Smith

Sam Smith jest brytyjskim wokalistą i kompozytorem. Od najmłodszych lat pobierał lekcje śpiewu i śpiewał w chórze oraz występował w teatrze muzycznym. Jego największe przeboje to „Latch”, „Lay Me Down” i „Writing’s on the Wall”. Jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród, w tym nagrody Grammy.

Imię i nazwisko: Samuel Frederick Smith
Data urodzenia: 19 maja 1992
Miejsce urodzenia: Bishop’s Stortford
Zawód: muzyk, piosenkarz, kompozytor
Gatunki muzyczne: pop, soul, house, R&B, dance – pop
Facebook: facebook.com/samsmithworld
Instagram: @samsmithworld

Sam Smith – edukacja i początki kariery

Sam Smith ukończył edukację w Młodzieżowym Teatrze Muzycznym. W 2007 roku debiutował w filmie „Oh! Carol”. Wokalista grał w zespołach jazzowych, następnie pracował w teatrze muzycznym. Przez kilka lat pobierał lekcje śpiewu i pisania tekstów u Joanny Eden, pianistki jazzowej i wokalistki. Poza tym uczył się w Szkole Katolickiej w swoim rodzinnym mieście i śpiewał w chórze młodzieżowym.
Sam Smith stał się znany w 2012 roku za sprawą utworu „Latch”, który nagrał razem z zespołem Disclosure. W lutym artysta wydał swój pierwszy solowy singiel zatytułowany „Lay Me Down”. Następnie razem z brytyjskim DJ-em Naughty Boyem nagrał utwór „La, La, La”, który stał się przebojem. Również w 2013 roku Sam Smith wydał debiutancki album „Nirvana”.

Sam Smith – rozwój kariery

W grudniu 2013 roku wokalista został nominowany do Nagrody Brit Awards w kategorii Wybór Krytyków. Był również nominowany w plebiscycie telewizji BBC Sound of.2014 i zdobył obydwie nagrody.
26 maja 2013 roku ukazał się debiutancki album artysty „In the Lonely Hour”. Płyta od samego początku była jednym z najlepiej sprzedających się albumów między innymi w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.
W późniejszym czasie artysta współpracował z piosenkarką Mary Jane Blige oraz ponownie z duetem Disclosure. Wokalista był nominowany do Nagród Grammy w aż sześciu kategoriach, ostatecznie zdobył cztery statuetki w kategoriach: Nagranie roku, Najlepsze nagranie roku, Najlepszy wokalny album oraz Najlepszy nowy artysta.

sam smith

Więcej o:

sam smith

 • Ukrywali to od lat. Jada Pinkett Smith i Will Smith są w SEPARACJI

  Relacja Jady Pinkett Smith i Willa Smitha niewątpliwie uchodzi za jedną z bardziej interesujących w świecie show-biznesu. Aktorka nie ukrywała, że nie chciała brać ślubu. Była młodą gwiazdą, która zaszła w ciążę, a jej bliscy naciskali na to, że powinna wyjść za mąż. Ostatecznie za namową matki

 • Will Smith i jego żona przyłapani!

  Para uważana jest za wzorowe małżeństwo. Państwo Smith niedawno obchodzili 10 rocznicę swojego ślubu. Sądząc po zdjęciach Will i Jada nadal są w sobie szaleńczo zakochani, często też okazują sobie publicznie wyrazy czułości. Państwo Smith jak na Hollywood to prawdziwi weterani małżeństwa. Hm

 • Will Smith kocha swoich fanów [GALERIA]

  Will Smith zdecydowanie nie należy do gwiazd, które jak ognia unikają kontaktu ze swoimi wielbicielami. Autografy? Nie ma problemu! Uścisk ręki? Również na luzie. Zdjęcia? Bardzo często Will Smith robi je samodzielnie aparatami swoich fanów. A może po prostu kocha to uczucie, gdy tłum go wielbi?

 • Will Smith

  Imię i nazwisko: Willard Christopher Smith II Znany również jako: Will Smith, Fresh Prince (jego pseudonim raperski), Mr. July Wiek: 40 lat, urodzony 25 września 1968 r. w Filadelfii Wzrost: 188 cm Kolor włosów: czarne Kolor oczu: brązowe Zawód: aktor, muzyk, producent Stan cywilny: od 1997 r

 • Rodzice Willow Smith się rozwiodą?!

  . Jego redaktorzy dotarli ponoć do informacji, która może nieźle wstrząsnąć światem show-biznesu. Jada podobno ma romans... z byłym mężem Jennifer Lopez, Markiem Anthony'm, z którym gra w serialu "HawthoRNe". Will Smith podobno przyłapał ich na zdradzie na początku sierpnia. Nie wiadomo, co o tym sądzić

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.