Sam Smith

Sam Smith jest brytyjskim wokalistą i kompozytorem. Od najmłodszych lat pobierał lekcje śpiewu i śpiewał w chórze oraz występował w teatrze muzycznym. Jego największe przeboje to „Latch”, „Lay Me Down” i „Writing’s on the Wall”. Jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród, w tym nagrody Grammy.

Imię i nazwisko: Samuel Frederick Smith
Data urodzenia: 19 maja 1992
Miejsce urodzenia: Bishop’s Stortford
Zawód: muzyk, piosenkarz, kompozytor
Gatunki muzyczne: pop, soul, house, R&B, dance – pop
Facebook: facebook.com/samsmithworld
Instagram: @samsmithworld

Sam Smith – edukacja i początki kariery

Sam Smith ukończył edukację w Młodzieżowym Teatrze Muzycznym. W 2007 roku debiutował w filmie „Oh! Carol”. Wokalista grał w zespołach jazzowych, następnie pracował w teatrze muzycznym. Przez kilka lat pobierał lekcje śpiewu i pisania tekstów u Joanny Eden, pianistki jazzowej i wokalistki. Poza tym uczył się w Szkole Katolickiej w swoim rodzinnym mieście i śpiewał w chórze młodzieżowym.
Sam Smith stał się znany w 2012 roku za sprawą utworu „Latch”, który nagrał razem z zespołem Disclosure. W lutym artysta wydał swój pierwszy solowy singiel zatytułowany „Lay Me Down”. Następnie razem z brytyjskim DJ-em Naughty Boyem nagrał utwór „La, La, La”, który stał się przebojem. Również w 2013 roku Sam Smith wydał debiutancki album „Nirvana”.

Sam Smith – rozwój kariery

W grudniu 2013 roku wokalista został nominowany do Nagrody Brit Awards w kategorii Wybór Krytyków. Był również nominowany w plebiscycie telewizji BBC Sound of.2014 i zdobył obydwie nagrody.
26 maja 2013 roku ukazał się debiutancki album artysty „In the Lonely Hour”. Płyta od samego początku była jednym z najlepiej sprzedających się albumów między innymi w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.
W późniejszym czasie artysta współpracował z piosenkarką Mary Jane Blige oraz ponownie z duetem Disclosure. Wokalista był nominowany do Nagród Grammy w aż sześciu kategoriach, ostatecznie zdobył cztery statuetki w kategoriach: Nagranie roku, Najlepsze nagranie roku, Najlepszy wokalny album oraz Najlepszy nowy artysta.

sam smith

Więcej o:

sam smith