Prawniczka, modelka, trenerka personalna. Oto, kim są żony i partnerki polskich skoczków narciarskich

"Narodowy sport Polaków", czyli skoki narciarskie, dostarczają nam sporo emocji. Dużo mówi się o skoczkach, a czym zajmują się ich żony i partnerki?

Skoki narciarskie są obok piłki nożnej ulubionym sportem Polaków. Podczas gdy dużo wiemy o życiu piłkarzy i ich żon, naprawdę niewiele potrafimy powiedzieć o partnerkach skoczków narciarskich. Kim są? Czym się zajmują zawodowo?

Zobacz wideo Co Adam Małysz z żoną podarowali córce z okazji ślubu?

Ewa Bilan-Stoch

Kamil Stoch i Ewa Bilan-Stoch poznali się podczas zawodów Pucharu Świata w Planicy w 2006 roku.

Wziąłem ślub dość wcześnie, ale chciałem wracać do kogoś, kto będzie czekał na mnie w domu. Nie rodzice, ale ktoś, z kim mogę pogadać o wszystkim, przytulić się czy wyjść na kolację. Takim jestem typem człowieka i cieszę się, że znalazłem najbardziej odpowiednią osobę - mówił skoczek w jednym z wywiadów.

Ewa Bilan-Stoch nie czeka wyłącznie w domu z kolacją na męża. Na co dzień prowadzi agencję marketingową, jest założycielką i prezesem ośrodka zajmującego się szkoleniem młodych skoczków. Zajmuje się także fotografią i firmą handlującą odzieżą sygnowaną nazwiskiem Stocha.

Wydawało mi się to naturalne, bo trenowanie dzieciaków i przekazywanie im swojej wiedzy oraz doświadczenia było marzeniem Kamila. Po igrzyskach, na których osiągnął historyczny sukces, stwierdziłam, że to najlepszy moment. Podjęliśmy dobrą decyzję w odpowiednim czasie - mówiła w rozmowie dla Onet Sport w 2020 roku o klubie Evenement Zakopane.

Kamil Stoch z żoną, EwąKamil Stoch z żoną, Ewą Screen / Instagram / Kamil Stoch

Marcelina Ziętek

Marcelina Ziętek nie miała łatwego startu w gronie ukochanych polskich skoczków narciarskich. Jeszcze niedawno głośno było o rozstaniu Piotra Żyły z żoną i matką jego dwójki dzieci, Justyną Żyłą. Sytuacja uspokoiła się i już od dłuższego czasu Marcelina i Piotr tworzą szczęśliwy związek.

Piotr Żyła i Marcelina ZiętekPiotr Żyła i Marcelina Ziętek Instagram / @marceepan screen

Ukochana skoczka zajmuje się przede wszystkim aktorstwem i modelingiem. Swego czasu została wybrana Miss Południa Nastolatek i Miss Foto Południa Nastolatek. Na ekranach mogliśmy ją oglądać w serialu "19+".

Marta Kubacka

Marta Kubacka, żona Dawida Kubackiego, pochodzi z Katowic. Ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego i trenowała szermierkę. Pracuje jako kierowniczka w sklepie odzieżowym i wychowuje córkę Zuzannę, a ich rodzina lada moment się powiększy. Kilka lat temu pomagała Ewie Bilan-Stoch w prowadzeniu firmy.

Marta Kubacka, Dawid KubackiMarta Kubacka, Dawid Kubacki Instagram @_marta_ku_

Marcelina Hula

Marcelina i Stefan Hula wychowują wspólnie dwie córki. Są małżeństwem z długim stażem. Żona skoczka prowadzi własną pracownię krawiecką, która szyje między innymi kombinezony dla skoczków narciarskich.

Agnieszka Kot

Agnieszka KotAgnieszka Kot Fot. Instagram/bodybyaga

Agnieszka, żona Macieja Kota, pracuje jako trenerka personalna. Ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego. W maju 2021 roku urodziła synka Filipa.

Witaj na świecie - napisała wówczas na Instagramie świeżo upieczona mama.

Zobacz też: Maciej Kot chwali się kuchnią. Złoty okap to początek. Reszta domu też na bogato

Izabela Małysz

W naszym zestawieniu nie możemy zapomnieć o Izabeli Małysz, która jest żoną Adama Małysza już od 25 lat. Małysz już dawno nie skacze, ale narodowa pasja do tego sportu rozpoczęła się właśnie od niego. Izabela Małysz długo chroniła życie prywatne. Dopiero w 2021 roku wystąpiła w "Tańcu z Gwiazdami" i chętniej zaczęła udzielać wywiadów. To właśnie z jednego z nich dowiedzieliśmy się, że prowadzi własny biznes.

Adam Małysz z żonąAdam Małysz z żoną Instagram/adammalyszofficial

Żona skoczka jest prawniczką. Ukończyła prawo i administrację w Krakowskiej Szkole Wyższej im. Frycza Modrzewskiego.

Kiedy studiowałam, musiałam się uczyć dwa razy więcej od innych, a i tak szeptali po kątach: "Małyszowej jest łatwiej za nazwisko". Plotkowano, że mam romans z dziekanem. Ileż się nasłuchałam o kryzysach naszego małżeństwa - powiedziała w wywiadzie w Gazecie Wyborczej.

Małżonkowie mają córkę Karolinę, która w 2021 roku wzięła ślub.

Więcej o:
Copyright © Agora SA