Antonella Roccuzzo dla Leo Messiego porzuciła karierę w medycynie. Nie żyje jednak tylko za jego pieniądze. Na tym zarabia

Antonella Roccuzzo to dziś bez dwóch zdań jedna z najsłynniejszych WAGs na świecie. Życie żony Leo Messiego miało jednak potoczyć się zupełnie inaczej.

Antonella Roccuzzo to największa fanka talentu swojego męża. Często towarzyszy Leo Messiemu na trybunach i nie kryła ogromnej dumy, gdy dzięki jego pomocy Argentyna sięgnęła po tytuł Mistrza Świata na mundialu w Katarze. Roccuzzo także może pochwalić się ogromnymi sukcesami. Jest nie tylko modelką i influencerką, ale też przedsiębiorczą bizneswoman.

Zobacz wideo Argentyńska dziennikarka zachwyca się Messim

Kim jest żona Leo Messiego Antonella Roccuzzo?

Antonella Roccuzzo, podobnie jak Leo Messi, pochodzi z miasta Rosario. Jak donoszą argentyńskie media, poznali się już, będąc dziećmi, a Messi przyjaźnił się z Lucasem Scaglią, piłkarzem, który jest kuzynem jego żony. Kapitan argentyńskiej reprezentacji i Roccuzzo mieli być także parą jeszcze za czasów szkolnych, jednak Messi, który zaczął rozwijać piłkarską karierę, dość wcześnie wyprowadził się z rodzinnego miasta.

 

Roccuzzo wybrała natomiast studia na uniwersytecie w Rosario, gdzie zdobyła licencjat z nauk społecznych. W 2005 roku w jej życiu doszło jednak do ogromnej tragedii - najlepsza przyjaciółka Antonelli Roccuzzo zginęła w wypadku samochodowym. Jak donosi serwis Para Ti, informacja o tym dotarła do Messiego, który wrócił do Rosario, aby pocieszyć i wesprzeć zrozpaczoną po stracie ukochanej osoby Antonellę.

To niezwykle smutne wydarzenie sprawiło jednak, że Roccuzzo i Messi odnowili kontakt po latach, a w 2008 roku byli już parą. Ukochana piłkarza zrezygnowała także ze studiów na wydziale nauk społecznych i znalazła nowy pomysł na siebie - postanowiła zostać dentystką. Przez pewien czas Roccuzzo i Messi tworzyli związek na odległość - płkarz mieszkał w Barcelonie, a jego wybranka pozostawała w Rosario. Antonella Roccuzzo dla ukochanego porzuciła jednak marzenia o karierze w medycynie, przerwała studia i przeprowadziła się do Hiszpanii.

 

W 2012 roku Roccuzzo i Messi zostali rodzicami chłopca o imieniu Thiago. Trzy lata później do ich rodziny dołączył drugi syn Mateo, a w 2018 roku powitali na świecie najmłodszego członka rodziny - syna, któremu dali na imię Ciro. W międzyczasie żona Messiego zaczęła rozwijać karierę influencerki, a także rozpoczęła pracę jako modelka. W 2016 roku podpisała kontrakt z projektantem Rickym Sarkany. Rok później wraz z przyjaciółką Sofią Balbi, która jest żoną piłkarza Luis Suáreza, otworzyła w Barcelonie także butik z obuwiem argentyńskiego projektanta. Antonela Roccuzzo wspólnie z kuzynką Andreą Lo Menzo projektuje też ubrania dziecięce dla amerykańskiej marki Mama Luma.

Na ogromne przychody argentyńska WAGs może liczyć także zapewne dzięki instagramowym współpracom - w tym medium społecznościowym obserwuje ją już ponad 30 mln osób. Antonela Roccuzzo na Instagramie chętnie dzieli się także chwilami spędzonymi w towarzystwie ukochanego męża i ich synów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.