Świat pisze o rezygnacji Mel C z koncertu TVP. Media wspominają strefy wolne od LGBT i słowa Andrzeja Dudy

Rezygnacja Mel C z koncertu sylwestrowego TVP została poruszona w zagranicznych mediach. Serwisy zauważają, że Polska jest w tyle w porównaniu do krajów Unii Europejskiej, jeśli chodzi o prawa osób LGBTQ+.

Mel C miała być zagraniczną gwiazdą tegorocznego sylwestra TVP w Zakopanem. Wydała jednak oświadczenie i poinformowała o rezygnacji z występu ze względu na to, że "zwrócono jej uwagę na pewne problemy, kłócące się z wartościami społeczności, które wspiera". Łatwo wywnioskować, że chodzi o osoby LGBTQ+, których gwiazda jest sojuszniczką. O sprawie piszą zagraniczne media, podkreślając, jaki jest stosunek polskiej władzy do praw mniejszości.

Zobacz wideo Jacek Kurski o parach jednopłciowych w TVP

Mel C odwołała występ na sylwestrze TVP. Temat poruszają zagraniczne media

Mel C od dawna wspiera społeczność LGBTQ+ za co została nawet uhonorowana nagrodą podczas British LGBT Awards. Kiedy ogłosiła, że wystąpi w TVP, internauci w komentarzach zwracali jej uwagę na poglądy głoszone przez stację. Wokalistka postanowiła się wycofać, a temat poruszają zagraniczne media. O odwołaniu występu w Telewizji Publicznej przez gwiazdę piszą takie portale jak Daily Mail, Mirror, Sky News czy TMZ. W artykułach została poruszona kwestia tego, że Polska jest w tyle w porównaniu do krajów Unii Europejskiej, jeśli chodzi o prawa osób LGBTQ+. Przypomniano także o obszarach, w których tworzone są "strefy wolne od LGBT". W artykule Sky News czytamy, że według jednego z międzynarodowych stowarzyszeń powiązanych ze środowiskiem, Polska jest na ostatnim miejscu w Unii Europejskiej, jeśli chodzi o ochronę osób LGBTQ+.

Małżeństwa osób tej samej płci nie są uznawane w większości katolickim kraju, podczas gdy niektóre regiony Polski wprowadziły w dużej mierze symboliczne strefy wolne od związków jednopłciowych, co skłoniło ambasadorów ponad 50 krajów do protestu przeciwko temu posunięciu - czytamy.

W tekście padło także nazwisko polskiego prezydenta.

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział również zakaz nauczania o LGBTQ+ w szkołach, a także uniemożliwienie parom jednopłciowym adopcji dzieci.

Daily Mail przytoczył komentarze internautów, które padły po tym, jak Mel C poinformowała o odwołaniu koncertu.

Kocham cię za to, Melanie. Trzymasz się swoich zasad moralnych. Tak się cieszę, że wycofałaś się z tego po tym, jak dowiedziałaś się, co to za stacja.
W imieniu wszystkich Polaków, dla których demokracja i rządy prawa są najważniejsze, a także szacunek i tolerancja wobec różnych środowisk i grup społecznych, chciałbym podziękować za bardzo dobrą decyzję, którą podjęłaś.

Spodziewaliście się, że sprawa odbije się tak szerokim echem?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.