Emilian Kamiński grał amantów. Sam związał się z 17 lat młodszą Justyną. "On był dla mnie starym facetem"

Teatr Kamienica przekazał smutne informacje o śmierci Emiliana Kamińskiego. Uwielbiany aktor miał 70 lat. Popularność zdobył wcielając się w role amantów. Romantykiem był także w życiu. Drugą żonę Justynę Sieńczyłło poznał, gdy była nastolatką, ale uczucie między nimi wybuchło po latach. Partnerowali sobie w życiu i na scenie.

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci Emiliana Kamińskiego. Popularny aktor i założyciel Teatru Kamienica miał 70 lat. Polacy pokochali go zwłaszcza w rolach amantów, ale do jego aktorskich popisów trzeba zaliczyć też dubbing postaci Pumby w animowanym filmie "Król lew". Od 13 lat był mężem aktorki Justyny Sieńczyłło.

Zobacz wideo Emilian Kamiński: Żeby nie być frustratem, zacząłem sam organizować sobie życie [NEXT TIME]

Emilian Kamiński drugą żonę poznał, gdy była nastolatką. Miłość przyszła po latach

Emilian Kamiński urodził się 10 lipca 1952 roku w Warszawie. Aktorską karierę zaczynał w połowie lat siedemdziesiątych, kiedy w Operetce Warszawskiej grał rolę D'Artagnana w "Trzech muszkieterach". Przez lata swojej kariery współpracował z największymi osobowościami polskiego kina i teatru, m.in. Adamem Hanuszkiewiczem, Tadeuszem Łomnickim i Krystyną Jandą. Widzowie szczególnie zapamiętali jego kreacje w "Szaleństwach panny Ewy", "U Pana Boga w ogródku" i "Karierze Nikosia Dyzmy". Kamiński występował także w popularnych serialach telewizyjnych, takich jak: "Fitness Club", "Klan", "Bulionerzy", czy "M jak miłość". W ślady zdolnego brata poszła także siostra, aktorka Dorota Kamińska. 

Emilian KamińskiEmilian Kamiński Fot. KAPiF

Aktor przez lata wypracował sobie wizerunek prawdziwego amanta, na którego spektakle tłumnie przychodziły zachwycone fanki. Emilian Kamiński często grał role odważnych i romantycznych bohaterów. Na jednym z takich spektakli pojawiła się przyszła żona aktora Izabella Jarosz. Kobietę szybko ujęło poczucie humoru, pogoda ducha i talent Emiliana Kamińskiego. Po zaślubinach młoda para zamieszkała w malowniczym domu w Józefowie. Doczekali się też córki Natalii, ale ich związek nie przetrwał próby czasu. Wieczne wyjazdy, przebywanie poza domem i wyzwania związane z aktorskim zawodem zmęczyły Izabellę. 

Jeszcze podczas kręcenia zdjęć do "Szaleństw panny Ewy" na castingu pojawiła się 14-letnia Justyna Sieńczyłło. Emilian Kamiński zwrócił uwagę na zdolną dziewczynę i zapamiętał ją. Po latach spotkali się, gdy ona była już absolwentką studiów aktorskich. 

Oczywiście, Emilian mówi, że mnie zapamiętał i mówi, że pamięta moje oczy. Czaruje dobrze, bo zaczarował mnie. Na szczęście nie zagrałam w "Szaleństwach panny Ewy", bo na pewno nie byłabym z nim, jestem o tym przekonana. On był dla mnie starym facetem, między nami jest jakieś 16 lat różnicy. Jak masz 14 lat, to nawet dwa lata robią różnicę - powiedziała po latach Justyna Sieńczyłło w programie "Taka jak ty" w TVP Kobieta.

Emilian Kamiński, Justyna SieńczyłłoEmilian Kamiński, Justyna Sieńczyłło Fot. KAPiF

Więcej zdjęć znajdziesz w galerii na górze strony. 

Emilian Kamiński miał wątpliwości, czy angażować się w związek z młodszą o 17 lat aktorką. Tym bardziej, że wciąż miał żonę. Płomienne uczucie jednak zwyciężyło. 

Musiałem się trochę napracować, by zdobyć serce Justynki. Śpiewałem np. pod jej balkonem. To miały być romantyczne serenady - mówił po latach Emilian Kamiński w wywiadzie dla "Tiny".

Ostatecznie aktorska para pobrała się po dwóch latach znajomości. Doczekali się też narodzin dwóch synów - Kajetana i Cypriana. W 2009 roku Emilian Kamiński spełnił swoje zawodowe marzenie i otworzył prywatny Teatr Kamienica. Na Instagramie teatru w poniedziałek pojawiła się informacja o śmierci założyciela - odszedł po długiej i ciężkiej chorobie. 

Dziś o godzinie 7.30, po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Emilian Kamiński, twórca i dyrektor Teatru Kamienica, aktor i reżyser. Odszedł przy rodzinie, w swoim domu w Józefowie. Nie ma słów, które potrafiłyby wyrazić smutek i żal pozostawiony w naszych sercach. Pogrążeni w cierpieniu, rodzina i pracownicy teatru - czytamy na profilu Teatru Kamienica na Instagramie.

Emilian Kamiński w lutym 2022 roku przyznał, że pół roku wcześniej poddał się zabiegowi. Nie chciał jednak zbyt wiele zdradzać. Podobno miało chodzić o problemy z oddychaniem. 

Na szczęście wszystko wróciło do normy, wiec jest normalnie. Pracuję, proszę się nie martwić. To było jakieś pół roku temu. Nie wiem, czy to pocovidowe, czy coś, ale, tak jak mówię, jestem zdrowy - mówił w Plejadzie.

Bliskim Emiliana Kamińskiego przekazujemy wyrazy współczucia.  

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.