Pierwsza kartka świąteczna Karola jako króla. Różni się od poprzednich

Kartka świąteczna króla Karola III właśnie została ujawniona. Razem z królową małżonką wybrali jedno z prywatnych zdjęć zrobionych w Szkocji.

To już tradycja, że członkowie rodziny królewskiej co roku wysyłają oficjalne kartki świąteczne, na których pozują całą rodziną. Król Karol III i królowa małżonka Camilla już wybrali wzór tegorocznej. Zawiera zdjęcie szczęśliwej pary wykonane w Szkocji we wrześniu ubiegłego roku. 

Zobacz wideo Król Karol III i jego rodzeństwo wzięli udział w "czuwaniu dzieci" przy trumnie Elżbiety II - najpierw w Edynburgu, potem w Londynie

Król Karol III i królowa małżonka przesłali życzenia poddanym. Zaprezentowali swoją pierwszą kartkę jako władcy

Pałac Buckingham podzielił się 11 grudnia nową, historyczną kartką świąteczną. Są to pierwsze życzenia świąteczne, odkąd we wrześniu zmarła królowa Elżbieta II, a tron objął jej syn Karol III. Elegancka karta jest ozdobiona wytłoczeniem herbowym i ciemnoczerwoną obwódką, która otacza portret uśmiechniętej pary. Zdjęcie zostało zrobione przez Samira Husseina, nagradzanego królewskiego fotografa, podczas Braemar Games, zabawy organizowanej w Szkocji, we wrześniu ubiegłego roku. Królowa małżonka ma na sobie zielony płaszcz z czerwoną lamówką i dopasowany kapelusz zwieńczony wielobarwnym piórem. Spogląda na małżonka, który ubrany jest w beżową, tweedową marynarkę, białą koszulę i krawat w zielono-beżowo-czerwone pasy.

Życzymy wam Wesołych Świąt i Nowego Roku - czytamy na karcie.
 

Tegoroczna kartka świąteczna znacznie różni się od poprzednich. Choć forma jest podobna do starszych życzeń, zdjęcie jest zdecydowanie bardziej poważne. We wcześniejszych latach małżonkowie zamieszczali fotografie, na których było więcej luzu i uśmiechu, np. ta z 2018 roku, na której pozowali na ławce w ogrodzie. Więcej kartek świątecznych rodziny królewskiej znajdziesz w tym artykule

Koronacja króla Karola III i królowej małżonki Camilii

Przypomnijmy, że w przyszłym roku zaplanowana jest koronacja króla Karola III. Odbędzie się 6 maja 2023 roku w Opactwie Westminsterskim. Oprócz przyszłego władcy zostanie także ukoronowana królowa małżonka Camilla. Koronacja króla zachowa te same podstawowe elementy religijne obecne w poprzednich uroczystościach. Początkowo ceremonia miała być urządzona z przepychem, jednak kryzys w Wielkiej Brytanii skutecznie tu uniemożliwił. Król Karol będzie miał mniej zmian strojów niż poprzedni monarchowie, a długość ceremonii zostanie skrócona do zaledwie godziny.

Książę WillamKsiążę William publicznie skarci brata? Podobno złamie złotą regułę milczenia

Teraz czekamy na propozycję kartki świątecznej od księcia i księżnej Walii.

Więcej o: