Królowa małżonka Camilla nie chciała Kate w rodzinie. Tak o niej mówiła po kątach

Królowa małżonka Camilla nie zawsze pałała sympatią do księżnej Kate. Kiedy William się z nią rozstał, była wręcz zadowolona. Żona króla Karola III uważała, że Middleton nie pasuje do rodziny królewskiej i nie jest odpowiednią partią dla przyszłego króla.

Po śmierci królowej Elżbiety II w sieci pojawiło się zdjęcie zrobione w trakcie jednego ze spotkań towarzyszących uroczystościom pogrzebowym. Na fotografii ujęto królową małżonkę Camillę i księżną Kate, które zaabsorbowane były rozmową. Po ich mowie ciała można było jednoznacznie stwierdzić, że stały się sobie bliskie. Jak się okazuje, nie zawsze tak było. Camilla była kiedyś największą przeciwniczką Kate. Kiedy w związku Middleton i Williama zaczęły się problemy, nie kryła radości.

Zobacz wideo Księżna Kate i książę William w filmiku z okazji 10. rocznicy ślubu. Cała rodzina w komplecie

Królowa małżonka Camilla nie chciała Kate w rodzinie królewskiej

Obecna żona króla Wielkiej Brytanii, królowa małżonka Camilla, nie miała łatwego startu w rodzinie królewskiej. W oczach Brytyjczyków była okrutną kochanką, która odebrała księżnej Dianie męża. Kiedy w pamiętnym wywiadzie z 1995 roku Diana wyznała, że w jej małżeństwie są trzy osoby, Camilla stała się dla wielbicieli księżnej wrogiem numer jeden.

Z czasem naród przekonał się do nowej żony króla Karola III i Camilla zyskała akceptację. W takiej sytuacji tym bardziej dziwi, że macocha Williama krytykowała jego miłosne wybory. Książę William i księżna Kate spotykali się przez sześć lat. Middleton tak długo czekała na oświadczyny, że prasa zaczęła ją żartobliwie nazywać "waity Katie" ("Kasia czekasia"). W 2007 roku ich relacja przechodziła poważny kryzys i postanowili się rozstać. Christopher Andersen, autor bestsellerowych biografii członków rodziny królewskiej, twierdzi, że ich rozstanie ucieszyło wręcz Camillę. Żona króla Karola III miała go przekonywać, że panna Middleton nie jest dobrą partą dla jego syna.

Byłem w Londynie, gdy Kate i William rozstali się. Dla mnie to był szok, wszyscy byli przekonani, że to tylko kwestia czasu aż William oświadczy się Kate. Wtedy ludzie zaczęli mi mówić, że Camilla popierała ich decyzję - wyznał Andersen w rozmowie z  Daily Beast.
 

Dlaczego była przeciwna ich relacji? Camilla, która przez ekspertów nazywana jest snobką, uważała, że Kate nie jest wystarczająco dobrze urodzona, aby zostać żoną następcy tronu Wielkiej Brytanii. Nie wszyscy wiedzą, że Kate jest pierwszą kobietą w rodzinie królewskiej, która pochodzi z klasy robotniczej. Dla żony króla Karola III było to bardzo istotne. 

Patrzyła na nią jak na osobę, która nie jest godna wstąpienia do rodziny królewskiej  - stwierdził autor.
 

Więcej zdjęć znajdziesz w galerii na górze strony.

Matka księżnej Kate, Carole, pracowała jako stewardessa, gdy poznała swojego przyszłego męża - Michaela Middletona, kontrolera ruchu lotniczego. Para zrezygnowała ze swoich profesji i poświęciła się w całości rozkręcaniu założonego przez kobietę biznesu. Pod koniec lat 80. stworzyła firmę, która zajmowała się produkcją torebek prezentowych i imprezowych akcesoriów. Dziś majątek rodzinnego biznesu wyceniany jest na ponad 40 milionów dolarów.

 

Zobacz też: "Ślub od pierwszego wejrzenia". Maciej opuścił dom Marty. Rozstanie zimne jak lód. Ona? Przestała się odzywać [SPOILER]

Więcej o:
Copyright © Agora SA