Matka księżnej Kate została milionerką przed trzydziestką. W jakiej branży pracuje? "To jest w naszym DNA"

Choć rodzina Middletonów otrzymała tytuły i herb dopiero po ślubie Kate z księciem Williamem, już wcześniej mogła pochwalić się sporym majątkiem. Teściowa wnuka królowej Elżbiety, Carole, zarobiła pierwszy milion jeszcze przed ukończeniem 30. roku życia. Czym się zajmuje?

Krewni księżnej Kate wielokrotnie podkreślali w wywiadach, że nie pochodzą z zamożnej rodziny. Choć dziadkowie żony Williama żyli ponoć bardzo skromnie, zakorzenili w swoim potomstwie kultywowanie ideału pracy. Nic dziwnego, że dorastająca w takim przekonaniu Carole Middleton (matka Kate) dorobiła się fortuny w bardzo młodym wieku. Tuż przed trzydziestką zarówno ona, jak i jej brat Gary Goldsmith mogli pochwalić się pierwszymi milionami na swoich kontach. W latach 80. stworzyli dwa odrębne biznesy, które do dziś świetnie prosperują.

Carole Middleton jest milionerką. Jak zarobiła fortunę?

Matka księżnej Kate pracowała jako stewardessa, gdy poznała swojego przyszłego męża - Michaela Middletona, kontrolera ruchu lotniczego. Para zrezygnowała ze swoich profesji i poświęciła się w całości rozkręcaniu założonego przez Carole biznesu. Pod koniec lat 80. stworzyła ona bowiem firmę, która zajmowała się produkcją torebek prezentowych i imprezowych akcesoriów. Z biegiem czasu rozszerzała asortyment. Dziś majątek rodzinnego biznesu wyceniany jest na ponad 40 milionów dolarów. 

Odziedziczonym po rodzicach zapałem do pracy chwalił się w mediach wuj Kate, Gary Goldsmith. Na łamach portalu Daily Mail opowiadał o wrodzonej ambicji i dorastaniu w duchu skromności.

To jest w naszym DNA. Carole i ja zarobiliśmy pierwsze miliony w kompletnie innych branżach przed trzydziestką. To zasługa naszej matki. Nie mieliśmy wiele, gdy dorastaliśmy. Ale matka zaszczepiła w nas wspaniałą etykę pracy. Nauczyła nas pracować. Pochodzimy z bardzo skromnej i pokornej rodziny. Tata, najmilszy człowiek na świecie, był malarzem i dekoratorem wnętrz. Mama wykonywała różne zawody. Była księgową i pracowała w British Leyland - wspominał Goldsmith. 

Z medialnych zwierzeń Gary'ego wynika, że matka księżnej zdobyła bogactwo, gdy Kate miała zaledwie kilka lat. 

Zobacz wideo Księżna Kate wiernie towarzyszy mężowi podczas podróży o charakterze państwowym!
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.