Miłość z telewizji. Brodzik i Wilczaka połączyło granie pary, a romanse z "Tańca z Gwiazdami" ciężko zliczyć

Praca może bardzo zbliżyć, szczególnie gdy na w jej ramach gra się zakochanych lub przez wiele tygodni spotyka się na parkiecie podczas przygotowań do tanecznego show. Te pary coś o tym wiedzą.

Znalezienie drugiej połówki w pracy nie jest czymś niezwykłym. Choć zdarza się to niezależnie od jej rodzaju, można odnieść wrażenie, że gwiazdom szklanego ekranu zdarza się to wyjątkowo często. Trudno już dziś spamiętać chociażby wszystkie związki, które narodziły się na planie z "Tańca z Gwiazdami". Przypominamy niektóre z par, które dzięki pracy w telewizji znalazły miłość.

Zobacz wideo Paulina Smaszcz wspomina małżeństwo z Kurzajewskim

Joanna Brodzik i Paweł Wilczak

Aktorzy poznali się na planie serialu "Kasia i Tomek" emitowanego od 2002 do 2004 roku, w którym odtwarzali tytułowe role żyjącej ze sobą pary. Jak informował kilka lat po zakończeniu produkcji serwis WirtualneMedia, Joanna Brodzik miała dla Pawła Wilczaka zostawić poprzedniego partnera, aktora Bartłomieja Świderskiego. W 2008 roku serialowi Kasia i Tomek powitali na świecie synów-bliżniaków.

Joanna Brodzik i Paweł WilczakJoanna Brodzik i Paweł Wilczak KAPIF

Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski

Podobną historię przeżyli Arciuch i Kasprzykowski, którzy poznali się w 2007 roku dzięki serialowi "Halo Hans". Choć obydwoje byli w innych związkach, uznali, że chcą spróbować wspólnego życia. Aktorka na łamach "Vivy!" wspominała, że dotknęło ją, co prasa pisała wówczas na jej temat.

Pisano, że zostawiłam męża, bo chciałam sobie strzelić romansik. W naszym przypadku decyzja o rozstaniu z poprzednimi partnerami i zaczęciu wspólnego życia była bardzo dojrzała - mówiła.

Aktorzy pierwszy raz pojawili się publicznie w 2009 roku, gdy Arciuch była w szóstym miesiącu ciąży. Para doczekała się dwójki dzieci.

Tamara Arciuch, Bartłomiej KasprzykowskiTamara Arciuch, Bartłomiej Kasprzykowski KAPiF.pl / KAPiF.pl

Martyna Wojciechowska i Przemysław Kossakowski

Znani z telewizji podróżnicy przez kilka lat stanowili jedną z najbardziej lubianych par polskiego show-biznesu. Wojciechowska i Kossakowski poznali się w podczas nagrania do programu "Dzień dobry TVN".

Realizowałem odcinek jednego ze swoich programów. Podaliśmy sobie dłonie, spojrzeliśmy w oczy i wyraziliśmy zdziwienie, że przez pięć lat się nie poznaliśmy - mówił prowadzący "Down the road" w wywiadzie dla "Twojego Stylu".

W 2020 roku wzięli ślub po trzech latach związku, jednak zaledwie po kilku miesiącach małżeństwa Przemysław Kossakowski wyprowadził się z ich wspólnego mieszkania. W 2022 roku sfinalizowany został rozwód pary.

Martyna Wojciechowska, Przemek KossakowskiMartyna Wojciechowska, Przemek Kossakowski Fot. KAPiF

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor

Koroniewska i Dowbor poznali się w 2001 roku na planie "M jak miłość", gdy dziennikarz przeprowadził wywiad z gwiazdą serialu. Jak przyznali po latach w jednym z filmików na youtube'owym kanale, to właśnie dzięki temu wydarzeniu zaczęli być razem, choć uczucie nie pojawiło się natychmiast. W 2009 roku powitali na świecie pierwszą córkę. Trzy lata później na krótko się rozstali, jednak pokonali kryzys, a w 2014 roku stanęli na ślubnym kobiercu. W 2018 roku doczekali się drugiej córki.

Maciej Dowbor i Joanna KoroniewskaMaciej Dowbor i Joanna Koroniewska KAPiF

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski

O relacji aktorki i dziennikarza zrobiło się głośno już wiosną 2022 roku tuż po tym, gdy Cichopek ogłosiła rozstanie z Marcinem Hakielem. Mimo licznych spekulacji para zdecydowała się ujawnić związek dopiero w październiku, w dniu 40. urodzin gwiazdy "M jak miłość". W kuluarach plotkowano, że Cichopek i Kurzajewski zaczęli spotykać się w 2020 roku, gdy zostali współprowadzącymi "Pytania na śniadanie". Była żona dziennikarza twierdzi jednak, że romans rozpoczął się już rok wcześniej, gdy spotkali się na planie programu "Czar par".

Katarzyna Cichopek i Maciej KurzajewskiKatarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski Instagram Katarzyna Cichopek

Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel

Dzięki telewizji Katarzyna Cichopek poznała także Marcina Hakiela. Aktorka i tancerz tworzyli parę na parkiecie drugiej edycji "Tańca z Gwiazdami", którą zresztą udało im się wygrać. Trzy lata później wzięli ślub, a w trakcie małżeństwa doczekali się dwójki dzieci. O tym, że nie są już razem, poinformowali na Instagramie w marcu 2022 roku, a w sierpniu sfinalizowali rozwód.

Od jakiegoś czasu prosiła o więcej wolności, ja jej to dałem, a pewnego dnia okazało się, że ta wolność ma imię - mówił Marcin Hakiel w programie "Miasto kobiet".

Katarzyna Cichopek i Marcin HakielKatarzyna Cichopek i Marcin Hakiel Fot. Marek Podmokły / Agencja Wyborcza.pl

Anna Głogowska i Piotr Gąsowski

Na parkiecie drugiej edycji "Tańca z Gwiazdami" narodziło się także uczucie między Anną Głogowską a Piotrem Gąsowskim. Ich relacja wzbudzała wówczas ogromne zainteresowanie mediów, jednak zainteresowani o związku nie mówili zbyt wiele publicznie. W 2007 roku doczekali się córki, a rozstali się cztery lata później. Tancerka i prezenter nie prali publicznie brudów i nie opowiadali o szczegółach rozpadu relacji, a do dziś pozostają w bardzo przyjacielskich stosunkach.

Anna Głogowska i Piotr GąsowskiAnna Głogowska i Piotr Gąsowski KAPiF

Rafał Maserak i Małgorzata Foremniak

Druga edycja "Tańca z Gwiazdami" była zdecydowanie wyjątkowa, jeśli chodzi o liczbę romansów. Podczas przygotowań do występów na żywo zakochali się w sobie również Małgorzata Foremniak i Rafał Maserak. Mimo że początkowo zaprzeczali, w 2007 roku potwierdzili związek i zaczęli razem pojawiać się publicznie.

Związek z Rafałem jest wyjątkowy i dlatego trzeba go chronić. Nie zastanawiam się, jak długo to potrwa, bo inaczej oszalałabym. Kiedy kobieta spotyka mężczyznę, nigdy nie wie, czy to związek na chwilę, czy na całe życie - miala mówić aktorka na łamach "Faktu".

Relacja nie przetrwała jednak próby czasu. Maserak i Foremniak rozstali się w 2009 roku.

Małgorzata Foremniak, Rafał Maserak w 2005 rokuMałgorzata Foremniak, Rafał Maserak w 2005 roku Kapif

Kilka lat później plotkowano również, że Maserak miał spotykać się także z Weroniką Marczuk, którą poznał w trzynastej edycji tanecznego show. Żadne z nich nie potwierdziło oficjalnie tych rewelacji.

Więcej zdjęć telewizyjnych par znajdziecie w galerii na górze strony.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.