Paweł Wilczak

Paweł Wilczak

Paweł Wilczak to popularny polski aktor filmowy i teatralny. Popularność zyskał dzięki roli Mareczka w serialu "Na dobre i na złe" oraz w serialu "Kasia i Tomek", w którym zagrał główną rolę obok Joanny Brodzik - serialowej Kasi - swojej przyszłej żony.


Imię i nazwisko: Paweł Wilczak
Data urodzenia: 29 lipca 1965r.
Miejsce urodzenia: Wronki
Zawód: aktor
Rodzina: żona Joanna Brodzik, syn syn (bliźnięta)

Paweł Wilczak - droga do kariery

Paweł Wilczak przyszedł na świat w 1965 roku, we Wronkach. Od dziecka marzył o karierze aktora. Pierwszy krok w tym kierunku uczynił zdając po maturze na Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi, którą ukończył w 1988 roku.
Przed kamerami Wilczak zadebiutował w 1986 roku. Zagrał wtedy epizodyczną rolę w filmie "ESD" będącym ekranizacją książek Małgorzaty Musierowicz. W 1990 roku zagrał w serialu "Napoleon", a rok później w "Panny i wdowy". Pierwszą większą rolą Wilczaka była postać Marka Włodarczyka w serialu "Kuchnia polska". W tę samą postać wcielił się w pełnometrażowym filmie "1968. Szczęśliwego Nowego Roku", który był jego debiutem w dużej produkcji. W kolejnych latach grał w filmach: "Kiedy rozum śpi", "Pożegnanie z Marią", "Pajęczarki", "Berlin". Zagrał również w serialu "Ekstradycja", "Ekstradycja 2" oraz ""Ekstradycja 3".

Paweł Wilczak - rozwój kariery

W 1999 roku Wilczak wcielił się w rolę Mareczka w serialu "Na dobre i na złe". Grana przez niego postać przyniosła mu popularność wśród widzów małego ekranu. W kolejnych latach Paweł Wilczak zagrał w popularnych polskich produkcjach, takich jak "Sezon na leszcza", "Kiler-ów 2-óch".
Od 2002 roku wcielał się w główną męską rolę w serialu "Kasia i Tomek". W 2003 otrzymał za tę serialową kreację Wiktora w kategorii "Najpopularniejszy aktor", a w 2004 zdobył Telekamerę w kategorii "Najlepszy aktor".

Zobacz także:

Joanna Brodzik - Bartłomiej Świderski - Edyta Jungowska

paweł wilczak

Więcej o:

paweł wilczak