Martyna Wojciechowska

Martyna Wojciechowska

Martyna Wojciechowska jest polską podróżniczką, dziennikarką, pisarką i prezenterką telewizyjną, wielokrotnie nagradzaną za dokonania zawodowe. Związana zawodowo z modą, mediami i sportem. Wykorzystuje swoją popularność biorąc udział w akcjach charytatywnych i społecznych.

Imię i nazwisko: Marta Eliza Wojciechowska
Data urodzenia: 28 września 1974
Miejsce urodzenia: Warszawa
Zawód: podróżniczka, dziennikarka, pisarka, prezenterka telewizyjną
Facebook: facebook.com/martyna.world/
Instagram: @martyna.world
Oficjalna strona: martynawojciechowska.pl/

Pasje i życie zawodowe

Martyna Wojciechowska jest z wykształcenia ekonomistką. Swoje pierwsze kroki zawodowe Wojciechowska stawiała jako modelka w Agencji Mody Legenda. Przygodę z telewizją rozpoczęła w stacji TVN, z którą związana jest do dzisiaj. Pierwszym programem prowadzonym przez Martynę był „Automaniak”. Prowadziła również m.in. reality show „Big Brother” czy program podróżniczy „Misja Martyna”.
Od stycznia 2017 jest dyrektorem programowym nowego kanału stacji Travel Channel. W kanale tym emitowany jest jej program „Kobieta na krańcu świata”. Dotychczas program emitowany był w stacji TVN.W każdym odcinku Martyna wraz z ekipą dociera w różne miejsca na świecie i przedstawia problemy społeczne z perspektywy kobiet, jakie stają się bohaterkami każdego z odcinków. Na podstawie jednego z odcinków „Kobiety.” powstał film dokumentalny pt. „Ludzie duchy” wyreżyserowany przez autorkę i M. Kłosowicza. Film porusza problem polowań na ludzi chorych na albinizm, które mają miejsce w Tanzanii i zdobył dotąd dwie nagrody na festiwalach w Monte Carlo i Hamburgu.
Poza podróżami Martyna pasjonuje się motoryzacją oraz sportami ekstremalnymi (wspinaczką wysokogórską czy nurkowaniem). Brała udział w rajdach, np. jako pierwsza kobieta z Polski w rajdzie Sahara- Dakar. W sierpniu 2002 rozpoczęła realizację marzenia o zdobyciu Korony Ziemi, czyli siedmiu najwyższych szczytów świata. W 2010 roku stanęła na ostatnim i stała się trzecią Polką, której udało się zdobyć wszystkie szczyty. Martyna jest autorką wielu książek np. „Misja Everest” czy „Przesunąć horyzont” oraz posiada swoją linię odzieżową.

Działalność charytatywna i społeczna

Martyna wspiera działalność wielu organizacji m.in. Polskiej Akcji Humanitarnej czy WWF Polska. Angażuje się od samego początku w powstawanie we Wrocławiu Kliniki Hematologii Dziecięcej „Przylądek Nadziei”. Na budowę Kliniki osobiście przekazała 50 000 złotych, prowadzi także liczne akcje, które mają na celu zbieranie funduszy na jej funkcjonowanie.

martyna wojciechowska

Więcej o:

martyna wojciechowska