Steven Seagal coraz bardziej się pogrąża. "Lizus Putina" złożył dyktatorowi życzenia urodzinowe

Steven Seagal przypomniał o sobie w 2017 roku, gdy otrzymał rosyjskie obywatelstwo i stał się pochlebcą Władimira Putina. Zapomniany aktor nagrał absurdalne wideo, na którym składa życzenia rosyjskiemu dyktatorowi.

Steven Seagal zasłynął jako aktor filmów akcji. Nie jest tajemnicą, że od lat publicznie wspiera prezydenta Federacji Rosyjskiej. Udało mu się nawet zaprzyjaźnić z Władimirem Putinem. Może pochwalić się nie tylko rosyjskim obywatelstwem, ale i współpracą z najbardziej znienawidzonym dyktatorem na świecie. W 2018 roku rosyjskie MSZ zatrudniło go jako "specjalnego przedstawiciela do spraw stosunków humanitarnych pomiędzy Rosją a Stanami Zjednoczonymi" i od tamtej pory aktor szerzy propagandę Kremla. Teraz posunął się o krok dalej i nagrał wideo, na którym składa życzenia urodzinowe Putinowi. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wołodymyr Zełenski jest niższy niż myślicie. Największym zaskoczeniem były polski prezydent

Zobacz wideo Putin ogłasza mobilizację. Komorowski: To przyznanie się do porażki. Operacja specjalna spaliła się na panewce

Steven Seagal nagrał absurdalne wideo. Złożył życzenia urodzinowe Putinowi

7 października Władimir Putin obchodził 70. urodziny. Steven Seagal nie mógł przegapić okazji do przypodobania się rosyjskiemu zbrodniarzowi. W życzeniach nazwał dyktatora "jednym z największych światowych przywódców" i słowem nie wspomniał, że ten odpowiedzialny jest za wojnę w Ukrainie.

Dziś jest ważny dzień. Dziś są urodziny prezydenta Putina. Myślę, że żyjemy teraz w bardzo, bardzo trudnych czasach. (Putin) jest jednym z największych światowych przywódców i jednym z największych prezydentów na świecie. Naprawdę mam nadzieję i modlę się, aby otrzymał wsparcie, miłość i szacunek, którego potrzebuje. I że wszystkie udręki, które mają teraz miejsce, wkrótce się skończą i będziemy żyć w świecie pokoju - powiedział do kamery aktor.

Użytkownicy Twittera w komentarzach wyrazili zniesmaczenie życzeniami urodzinowymi aktora. 

Lizus Putina.
Obrzydliwe.
Steven, zamilcz - czytamy.

Po tym, gdy Putin bezprawnie najechał na Ukrainę, Seagal zapowiedział, że nie zamierza zrzekać się rosyjskiego obywatelstwa. Zapomniany aktor filmów akcji 10 kwietnia świętował swoje 70. urodziny w ekskluzywnej moskiewskiej restauracji. Towarzyszył mu naczelny rosyjski propagandysta Władimir Sołowiow oraz redaktor naczelna kontrolowanej przez państwo sieci informacyjnej RT Margarita Simonjan.