TVP zaliczyła wpadkę. Według nich Pieczka zmarł, zanim zdążył się urodzić

Franciszek Pieczka zmarł 23 września 2022 roku. TVP postanowiła wspomnieć o aktorze podczas wydania informacyjnego. Niestety, kolejny raz zaliczyła sporą wpadkę. Wyszło na to, że Pieczka miał... wiek ujemny.

Wiadomość o śmierci Franciszka Pieczki zaskoczyła wszystkie media. Aktor zmarł 23 września 2022 roku w wieku 94 lat. Wielu znanych i lubianych pożegnało się z aktorem, publikując w mediach społecznościowych poruszające wpisy. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ. Nic więc dziwnego, że TVP także postanowiła przekazać w wiadomościach smutną informację widzom. Niestety, nie wszystko poszło po ich myśli, a do daty śmierci wkradł się błąd.

Zobacz też: Jacek Kurski stracił fotel prezesa TVP. Lista wpadek jest długa. Derulo śpiewał o seksie oralnym. Sting odwołał show

Zobacz wideo Pierwsza autoryzowana biografia Jana Borysewicza. Wywiad z autorami książki "Mniej obcy"

Cichopek, JabłczyńskaJabłczyńska przez zawód nie zagra w reklamach, a Fijał umie złożyć plombę

Franciszek Pieczka zdaniem TVP zmarł w 1922 roku. Stacja zagina czasoprzestrzeń

Jak dobrze wszyscy wiemy, prowadzenie programów na żywo rządzi się własnymi prawami. Często podczas tego typu przedsięwzięć dochodzi do wpadek, które mogą wynikać z presji czasu. Są jednak pewne kwestie, w których nawet najmniejszy błąd wygląda bardzo słabo. Tak było podczas ostatniego wydania "Serwisu Info" w TVP Info, gdzie graficy "zaszaleli" z zapisem daty śmierci Franciszka Pieczki i na ekranie zamiast 2022 roku, pojawił się 1922 rok.

Franciszek Pieczka 1928-1922.

Wnikliwy użytkownik TikToka od razu wyłapał gafę i podzielił się nią z fanami. Opublikował filmik na TikToku, gdzie wyraźnie widać błędne datowanie. Od razu posypało się mnóstwo komentarzy. Niektórzy wyśmiali błąd TVP.

Cała ta telewizja to wpadka - podkreślił użytkownik TikToka.
No i co? Zmarł, zanim się urodził - napisał zabawnie inny.

Oczywiście znaleźli się też tacy, który stwierdzili, że w tak smutnym dniu nie należy wytykać sobie literówek i skupić się na tym, co naprawdę ich zdaniem jest ważne. Oni pisali:

Błąd grafika i pewnie przez nagonkę gość straci prace...
Odszedł jeden z wielkich, wybitnych aktorów. Zostawmy literówki i przynajmniej tutaj nie kłóćmy się. Spoczywaj w pokoju - podkreśliła internautka.

Franciszek PieczkaFranciszek Pieczka TikTok / @karas996 screen

Co myślicie o tej wpadce TVP? 

Więcej o: