Wyjątkowy gest króla Karola. Na trumnie królowej zostawił odręcznie napisaną kartkę

Królowa Elżbieta II spocznie na zamku w Windsorze. Na trumnie monarchini można zauważyć nie tylko koronę królowej, wieńce z kwiatami, ale i odręcznie napisaną przez króla Karola III notatkę.

Król Karol w ostatniej wiadomości przed państwowym pogrzebem królowej Elżbiety zwrócił się do poddanych z podziękowaniami. Nowy monarcha nie ukrywał, że jest wzruszony zachowaniem narodu, który zjednoczył się i tak tłumnie oddawał hołd monarchini. Gdy 19 września żałobna procesja się rozpoczęła, trumna z ciałem królowej została przeniesiona do Opactwa Westminsterskiego, a za nią szli starsi członkowie rodziny królewskiej. Uwagę zwróciło przybranie trumny. Znalazła się na niej korona, ale i odręcznie napisana wiadomość do monarchini.  

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Gwiazdy żegnają królową Elżbietę II. Dla niektórych to był prawdziwy cios. "Świat już nigdy nie zobaczy takiej jak ona"

Zobacz wideo Król Karol III - najstarszy wstępujący na tron w dziejach Wielkiej Brytanii

Król Karol napisał ostatnią wiadomość do królowej. To chciał jej przekazać  

Na trumnie królowej Elżbiety można było zauważyć cesarską koronę państwową, wieńce z kwiatów, które również okazały się nieprzypadkowe, ale i odręcznie napisaną wiadomość. Kiedy książę Filip zmarł w kwietniu 2021 roku, królowa zostawiła na jego trumnie list do męża. Tę tradycję postanowił kultywować król Karol III, który zdaniem królewskich korespondentów po raz ostatni chciał przekazać coś matce.  

ZOBACZ: Wieniec na trumnie królowej Elżbiety II ma wyjątkowe znaczenie. Taka była wola księcia Filipa

Niektórzy, próbując przeczytać wiadomość zauważyli, że napisano w niej: "Na zawsze w pamięci z miłością i oddaniem". Początkowo część z osób pomyślała, że może to być poruszająca notatka od córki księcia Harry'ego, nazwanej na cześć jej prababki, jednak jak wiadomo, taki przydomek przylgnął do królowej, gdy ta była jeszcze dzieckiem

Król Karol napisał ostatnią wiadomość do królowej. Znamy jej treśćKról Karol napisał ostatnią wiadomość do królowej. Znamy jej treść Fot. Agencja Wyborcza.pl

Więcej zdjęć z pogrzebu królowej Elżbiety znajdziecie w naszej galerii na górze strony.  

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.