Ostatnia wiadomość króla Karola III przed pogrzebem Elżbiety II. Nie krył emocji

Król Karol zwrócił się do poddanych w ostatniej wiadomości przed państwowym pogrzebem królowej Elżbiety. Nowy monarcha Wielkiej Brytanii był głęboko wzruszony.

Król Karol III od czasu śmierci królowej Elżbiety nieustannie podróżował i odbywał oficjalne spotkania. Monarcha przez lata przygotowywał się do nowej roli, lecz nie ukrywa, że sam pogrążony jest w żałobie. Król przygotowuje się do ostatniego pożegnania z matką. W przejmującym apelu do poddanych podziękował im za tak licznie okazane wsparcie. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Gwiazdy żegnają królową Elżbietę II. Dla niektórych to był prawdziwy cios. "Świat już nigdy nie zobaczy takiej jak ona"

Zobacz wideo Śmierć królowej Elżbiety II, nowy król Karol III i... kryzys gospodarczy. Z czym mierzy się Wielka Brytania? [Relacja prosto z Londynu]

Król Karol III zwrócił się do poddanych przed pogrzebem królowej Elżbiety 

Król Karol III zwrócił się do narodu w poruszającym komunikacie wydanym przez Pałac Buckingham. Przyznał, że rodzina królewska była "głęboko poruszona" tym, jak zjednoczył się naród i podziękował poddanym za okazane wsparcie. 

W ciągu ostatnich dziesięciu dni, moja żona i ja byliśmy tak głęboko poruszeni wieloma wiadomościami o kondolencjach i wsparciu, które otrzymaliśmy z kraju i z całego świata. W Londynie, Edynburgu, Hillsborough i Cardiff byliśmy wzruszeni ponad miarę przez wszystkich, którzy zadali sobie trud, by przyjść i złożyć wyrazy szacunku dla trwającej całe życie służby mojej drogiej matki. Jak wszyscy, przygotowujemy się do ostatniego pożegnania. Chciałem skorzystać z okazji, aby podziękować wszystkim, którzy byli takim wsparciem i pociechą dla mojej rodziny i mnie - powiedział król.

W mediach społecznościowych rodziny królewskiej, w przeddzień pogrzebu Elżbiety II, pokazano dotąd niewidziany portret monarchini, na którym pozuje uśmiechnięta. Zdjęcie zostało zrobione przez fotografa Ranalda Mackechnie, przed obchodami Platynowego Jubileuszu.

 

Szacuje się, że w ciągu tych dni, w których trumna z ciałem królowej Elżbiety była wystawiona na widok publiczny, monarchini oddało hołd ponad milion osób. Poddani czekali w ośmiokilometrowej kolejce, w której musieli stać nawet dobę. 

ZOBACZ: David Beckham stał w kolejce, by zobaczyć trumnę z królową. Ludzie go dostrzegli. "Kompletne szaleństwo"

Książę Harry poniżony przez członków rodziny królewskiej. Poszło o mundurKsiążę Harry poniżony przez członków rodziny królewskiej. Poszło o mundur

Na 19 września zaplanowano państwowy pogrzeb królowej. Pojawi się na nim dwa tysiące żałobników, w tym ponad stu światowych przywódców i głów państw.

Więcej o: