Królowa małżonka Camilla wspomina zmarłą monarchinię. Elżbieta II nie lubiła jednego. "Nie odważyłbyś się"

W brytyjskiej telewizji zostało wyemitowane wystąpienie królowej małżonki Camilli, w którym ukochana króla Karola III wspomina zmarłą teściową. Zdradziła, jaka Elżbieta II była prywatnie i opowiedziała o jej pasjach.

Świat przygotowuje się na oficjalne pożegnanie królowej Elżbiety II. W niedzielę 18 września o godzinie 20:00 Wielka Brytania na minutę pogrążyła się w ciszy. Telewizja BBC przed symbolicznym hołdem dla zmarłej królowej, wyemitowała na swojej antenie wystąpienie królowej małżonki Camilli. Ukochana króla Karola III we wzruszających słowach wspominała Elżbietę II.

Zobacz wideo Jaka była Elżbieta II?

Królowa małżonka wspomina Elżbietę II. Monarchini kochała konie i wyścigi

Królowa małżonka skupiła się na prywatnych aspektach życia brytyjskiej monarchini. Mówiła o wspaniałym poczuciu humoru, które cechowało Elżbietę II i o jej miłości do koni i wyścigów. Podkreśliła też, że szkocka posiadłość królowej była jej prawdziwym azylem. To właśnie w Balmoral Elżbieta II przeżyła najpiękniejsze momenty długiego życia.

Mogła uciec do Sandringham. Miała stadninę obok. Mogła chodzić codziennie do stajni, oglądać swoje źrebaki, opracowywać kolejne spotkania na rok. Myślę, że zawsze traktowała to jako swoje prywatne miejsce na ziemi. Nie odważyłbyś się kwestionować jej wiedzy lub kłócić się z nią na temat tego, w jaki sposób hodowany jest koń lub jak biegnie, ponieważ otrzymałbyś wtedy stalowe spojrzenie jej niebieskich oczu.

Królowa małżonka Camilla w dniu ślubu zaliczyła wpadkę. Zaskakująca reakcja Elżbiety II

Żona króla Karola III w drugiej części wystąpienia opowiedziała o dniu swojego ślubu. Przydarzyła jej się wtedy mała wpadka, która rozbawiła królową. W drodze do katedry Camilla zorientowała się, że włożyła dwa różne buty.

Pamiętam, jak przyjechałam stąd, z Clarence House, aby udać się do Windsoru w dniu ślubu. (...) Z jakiegoś nieznanego powodu założyłam parę butów, z których jeden miał calowy obcas, a drugi miał dwucalowy obcas. (...) Byłam w połowie drogi w samochodzie, zanim się zorientowałem a ona widziała to i śmiała się z tego. Powiedziała, "naprawdę, strasznie mi przykro". Miała wspaniałe poczucie humoru.

Pogrzeb królowej Elżbiety II będzie transmitowany przez polskie telewizje. Tutaj sprawdzicie, o której godzinie będzie można śledzić londyńskie uroczystości.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.