Ten tytuł mógł łączyć je wszystkie. Camilla pogardziła, a Kate wzięła. Jednak nie chce być jak Diana. Ma plan

Po śmierci królowej Elżbiety II jej potomkowie i ich małżonkowie otrzymali od króla Karola III nowe tytuły. Księżna Kate, która, podobnie jak wiele lat temu Diana, została księżną Walii, nie chce kontynuować drogi zmarłej księżnej.

Król Karol III, który do tej pory sam tytułowany był księciem Walii, nowe tytuły księcia Williama i księżnej Kate ogłosił podczas orędzia. Przekazał synowi przydomek księcia Walii, co automatycznie uczyniło jego żonę księżną Walii. Ostatni raz brytyjski monarcha zwracał się w taki sposób do pierwszej żony. Księżna Diana, wbrew pozorom, nie była jednak ostatnią członkinią brytyjskiej rodziny królewskiej, która mogła korzystać z tego tytułu.

Zobacz wideo król Karol III w pałacu Buckingham

Księżna Kate została księżną Walii. Otrzymała tytuł księżnej Diany

Camilla, która żoną Karola - ówczesnego księcia Walii - została w 2005 roku, także mogła być nazywa księżną Walii. Taki tytuł otrzymała zresztą oficjalnie po ślubie z synem królowej Elżbiety II. Camilla nie chciała jednak korzystać z przydomku, który przez wiele lat nieodłącznie kojarzony był z księżną Dianą, dlatego też do czasu śmierci monarchini tytułowano ją księżną Kornwalii.

Księżna Kate nie będzie mieć raczej problemu, aby przyjąć tytuł noszony wcześniej przez zmarłą matkę męża. Jak donosi źródło związane z Pałacem, żona księcia Williama ma jednak inny niż księżna Diana plan na swój wkład w życie brytyjskiej rodziny królewskiej.

Obecna księżna Walii docenia historię powiązaną z tą rolą, jednak chce patrzeć w przyszłość i kreować własną ścieżkę - cytuje informatora "Daily Mail".
Para skupiona jest teraz na pogłębieniu zaufania i szacunku Walijczyków. Książę i księżna Walii będą wypełniać swoje role z pokorą i skromnością, tak, jak robili to do tej pory - dodaje.

Nie tylko księżna Kate i książę William mogą korzystać teraz z nowych tytułów. Odkąd syn królowej Elżbiety II pełni funkcję brytyjskiego monarchy, dzieci księcia Harry'ego i Meghan Markle stały się księżniczką Lilibet i księciem Archiem. Camilla będzie z kolei tytułowana królową małżonką.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.