Mikołaj Łukaszenka na balu maturalnym. Kolor jego stroju to przypadek? A może gest wsparcia Ukrainy?

Syn Aleksandra Łukaszenki i jego koleżanka zostali sfotografowani podczas szkolnego balu absolwentów. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie to, jakie kolory ubrań wybrali specjalnie na tę okazję.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl 

Informacja o tym, że Mikołaj Łukaszenka zdał maturę oraz że wziął udział w balu absolwentów została podana przez białoruską telewizję państwową ONT. Tuż po wyemitowaniu materiału w mediach społecznościowych pojawiły się komentarze dotyczące strojów, jakie tego wieczoru on i jego koleżanka mieli na sobie.

Zobacz wideo Czy zapłacić Łukaszence za rozwiązanie problemu z migrantami? Kwaśniewski: Tak

Wymowny kolor stroju syna Aleksandra Łukaszenki na balu absolwentów

Na imprezie z okazji ukończenia szkoły syn białoruskiego dyktatora miał na sobie niebieski garnitur, z kolei jego partnerka pojawia się na uroczystość w żółtej sukni.

Syn Łukaszenki i jego koleżanka z klasy przyszli na studniówkę w barwach Ukrainy. Na zdjęciu młody mężczyzna w niebieskim garniturze to Mikołaj Łukaszenka. Obok niego stoi dziewczyna w żółtej sukience - podał portal U24.

Fotografia podzieliła internautów. Jedni uważają, że taki dobór kolorów przez syna dyktatora i jego partnerkę nie jest przypadkowy i może to być faktyczne gest wsparcia dla Ukrainy, z kolei inni otwarcie piszą o "niefortunnym" zbiegu okoliczności.

Mikołaj Łukaszenka wyznaczony na następcę ojca?

Mikołaj, nazywany "Kolą", od najmłodszych lat towarzyszy mu podczas wydarzeń politycznych. Między innymi był obecny podczas spotkań z Barackiem Obamą, papieżami Franciszkiem i Benedyktem XVI, a także Władimirem Putinem czy Fidelem Castro. Media spekulują, że to właśnie on będzie następcą białoruskiego dyktatora. Sam prezydent Białorusi jednak kilkukrotnie ucinał tego typu doniesienia. Do tej pory nie wiadomo za to oficjalnie, kto jest matką Mikołaja. Pewne jest jedynie, że pochodzi z pozamałżeńskiego związku Aleksandra Łukaszenki.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Новини з України - Ukrayina.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.