Polsat SuperHit Festiwal 2022. Maleńczuk ze sceny zwrócił się do Wałęsy. "Kto o tym zapomniał, niech se przypomni"

Polsat SuperHit Festiwal 2022 się rozpoczął. W pierwszym dniu na scenie pojawił się m.in. Maciej Maleńczuk. Wokalista nawiązał do wojny w Ukrainie oraz zwrócił się do Lecha Wałęsy. Przypomniał o jego zasługach dla kraju.

Więcej o sytuacji w Ukrainie znajdziecie na Gazeta.pl

20 maja rozpoczęło się wielkie muzyczne święto. W Sopocie wystartował Polsat SuperHit Festiwal 2022. Potrwa trzy dni, podczas których na scenie zobaczymy największe polskie gwiazdy. Wydarzenie upływa pod znakiem wojny w Ukrainie, a uczestnicy podkreślają swoją solidarność z naszymi wschodnimi sąsiadami. Polityczny akcent pojawił się także przed występem Macieja Maleńczuka.

Klaudia Halejcio, Marcelina ZawadzkaSopot SuperHit Festiwal. Klaudia Halejcio w piórach, a Sykut-Jeżyna niczym Panna Młoda

Zobacz wideo Doda w Sopocie będzie obchodzić swój jubileusz

Polsat SuperHit Festiwal 2022. Maciej Maleńczuk zwrócił się do Lecha Wałęsy

Piątkowy koncert rozpoczął zespół Enej. Wykonali oni piosenkę, którą nagrali razem z ukraińskim zespołem Kozak System kilka lat temu. Muzycy walczą na froncie, ale frontmanowi udało się połączyć. W taki sposób wykonali utwór "Brat za Brata", który został wydany w 2014 roku. Jednym z kolejnych artystów był Maciej Maleńczuk. Artysta przed zaśpiewaniem numeru "Sługi za szlugi" wygłosił przemówienie.

Chciałem pozdrowić Lecha Wałęsę, który wyprowadził rosyjskie wojska z Polski. Kto o tym zapomniał, niech se przypomni - powiedział.

Następnie podkreślił, że wspiera Ukraińców w walce oraz przekazał im swoją solidarność. Zaśpiewał też piosenkę o Władimirze Putinie, która miała dość niecenzuralny tekst. Prowadzący wydarzenie, Krzysztof Ibisz, podsumował Macieja Maleńczuka, że okazał się jak zwykle bezkompromisowy.

Anna Przybylska, Jarosław BieniukBieniuk pokazał ostatnie zdjęcia z planu filmu o Annie Przybylskiej. "Dziękujemy "

Także inni artyści okazali swoje wsparcie Ukrainie. Kamil Bednarek zaprosił do współpracy Danę Vynnytską, z którą zaśpiewał numer "Nad zieloną miedzą", który został nagrany po wybuchu wojny.

Więcej o: