Kamil Bednarek

Kamil Bednarek

Kamil Bednarek polski muzyk reagge, wokalista, autor tekstów, kompozytor, który zasłynął udziałem w talent show emitowanym przez telewizję TVN "Mam Talent!". Ulubieniec nastolatek, posiadacz niezwykle charyzmatycznego i charakterystycznego głosu niemal idealnie koresponduje z gatunkiem wykonywanym przez artystę.
Data urodzenia: 10 maja 1991 r.
Miejsce urodzenia: Brzeg
Pseudonim: MaccaBraa
Instagram: @kamilbednarek
Facebook: Facebook.com/maccabraa

Kamil Bednarek: życiorys

Kamil Bednarek przyszedł na świat 10 maja 1991 roku w Brzegu koło Wrocławia. Już od najmłodszych lat interesował się muzyką, więc uczęszczał do szkoły muzycznej, ucząc się gry na saksofonie i fortepianie. Nauczył się też grać na gitarze.

Kamil Bednarek: kariera

W 2008 roku Kamil Bednarek założył w swoim rodzinnym mieście formację Star Guard Muffin wykonującą muzykę reaggę. Zespół supportował grupę East West Rockers. Wydali również płytę "Ziemia Obiecana". W 2009 roku zdobyli Grand Prix na festiwalu FAMA w Świnoujściu i wielokrotnie zdobywali wyróżnienia oraz nagrody na festiwalach muzycznych.
W 2010 roku Kamil Bednarek wziął udział w programie talent show w telewizji TVN "Mam Talent!". Tam został natychmiast zauważony i doceniony przez publiczność i jurorów: Kubę Wojewódzkiego, Agnieszkę Chylińską i Małgorzatę Foremniak. Jego charakterystyczny, charyzmatyczny i bardzo stylowy głos doskonale pasował do muzyki, którą Bednarek chciał wykonywać i którą przemycał do każdego wykonywanego przez siebie na scenie utworu. Podczas trwania show zaśpiewał: "I" Kurta Nielsena, "Tears In Heaven" Erica Claptona, "Is This Love" Boba Marleya. Zajął drugie miejsce. W listopadzie tego samego roku wydał album "Szanuj", z którego pochodzą m.in.: "Dancehall Queen", "1 2 w górę ręce".
W 2011 roku Kamil Bednarek wystąpił na Krajowych Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu z coverem utworu Marka Grechuty "Dni, których jeszcze nie znamy". Rok później został trenerem wokalnym jednej z grup w programie telewizyjnym emitowanym przez telewizję TVP 2 "Bitwa na głosy".
W 2012 roku Kamil Bednarek wydał album "Jestem", na którym znajdowały się takie utwory, jak "Nie chcę wyjeżdżać stąd", "Dni, których jeszcze nie znamy", a w 2015 płytę "Oddycham", z której to pochodzą takie przeboje, jak: "Chwile jak te", "Sailing", "Euforia".

Zobacz także:

Donatan - Pezet - Cleo

kamil bednarek

Więcej o:

kamil bednarek

 • Kamil Bednarek w BRYTYJSKIM "X-Factor"!

  edycji? - rozpromienił się Kuba - Nikt o tym nie wie. On do mnie zadzwonił i mi o tym powiedział. Będziecie jedyni, a ten program będzie pierwszym, który o tym powie. - stopniował napięcie gospodarz. - W brytyjskiej edycji będzie KAMIL BEDNAREK! Serio? - zdziwiła się Tatiana. Serio! Dostał

 • Kamil Bednarek nie wystąpi w BRYTYJSKIM "X-Factor"

  O! A wiesz, kto się teraz dostał do brytyjskiej edycji? - oznajmił całemu światu Kuba - Nikt o tym nie wie. On do mnie zadzwonił i mi o tym powiedział. Będziecie jedyni, a ten program będzie pierwszym, który o tym powie. - stopniował napięcie gospodarz. - W brytyjskiej edycji będzie KAMIL BEDNAREK

 • Kamil Bednarek: NIE BĘDĘ WYSTĘPOWAŁ W BRYTYJSKIM X-FACTOR

  tym nie wie. On do mnie zadzwonił i mi o tym powiedział. Będziecie jedyni, a ten program będzie pierwszym, który o tym powie. - stopniował napięcie gospodarz. - W brytyjskiej edycji będzie KAMIL BEDNAREK! Serio? - niedowierzała Tatiana. Serio! Dostał się do brytyjskiej edycji. Dzwonił do mnie, jest w

 • Kamil Bednarek w BRYTYJSKIM "X-Factor"!

  tym powie. - stopniował napięcie gospodarz. - W brytyjskiej edycji będzie KAMIL BEDNAREK! Serio? - niedowierzała Tatiana. Serio! Dostał się do brytyjskiej edycji. Dzwonił do mnie, jest w programie. Mamy tam swojego człowieka! Okupnik była wyraźnie zaskoczona. Wojewódzki triumfował: To jest "hot news

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.