Serwis podał nieprawdziwą informację o śmierci królowej Elżbiety II. To tylko plotka, monarchini ma się dobrze

22 lutego 2022 roku na portalu Hollywood Unlocked pojawiła się informacja o śmierci brytyjskiej monarchini. Wiadomość okazała się plotką, którą inne media szybko zdementowały.

Więcej o rodzinie królewskiej przeczytasz na Gazeta.pl

Plotka na temat śmierci królowej Elżbiety II pojawiła się we wtorek wieczorem w mediach społecznościowych. Jeden z urzędników parlamentu postanowił szybko uciąć spekulację i powiedział, że oświadczenie opublikowane przez portal Hollywood Unlocked jest nieprawdziwe. Monarchini aktualnie wraca do zdrowia po zakażeniu koronawirusem. Wiadomość była bardzo niepokojąca, ponieważ celebrycka stacja informacyjna cieszy się sporą popularnością w mediach społecznościowych oraz na YouTubie. Nieprawdziwą informację potwierdził także założyciel portalu, Jason Lee.

Zobacz wideo Pierwszy post królowej Elżbiety II na Instagramie robi wrażenie

Hollywood Unlocked: Królowa Elżbieta II nie żyje

Celebrycki serwis opublikował raport, w którym przekazał nieprawdziwą informację o śmierci brytyjskiej monarchini. Napisał:

Bliskie źródła rodziny królewskiej poinformowały nas o tym, że królowa Elżbieta nie żyje.
 

Według serwisu królowa miała wziąć udział w ślubie Edwarda Enninful’a, brytyjskiego redaktora Vogue’a, ale została znaleziona martwa. Media społecznościowe bardzo szybko podchwyciły informację o rzekomej śmierci, mimo braku potwierdzenia i oświadczenia wydanego przez Pałac Buckingham. Informację zdementował Dayo Okewale, który powiedział, że raport dot. śmierci królowej jest nieprawdziwy.

Stan zdrowia królowej Elżbiety II

20 lutego Pałac Buckingham poinformował wszystkich, że 95-letnia monarchini ma łagodne objawy, które mogą świadczyć o przeziębieniu. Wykonano jednak test na obecność COVID-19, którego wynik okazał się pozytywny. We wtorek pracownicy królowej podkreślali, że Elżbieta II nadal walczy z objawami przeziębienia. Prawdopodobnie jest w pełni zaszczepiona przeciwko COVID-19, również dawką przypominającą.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.