Dzień Babci. One łamią stereotypy. Jane Fonda nie boi się walczyć o prawa kobiet, a Magda Gessler zaraża energią i apetytem na życie

21 stycznia to czas, kiedy możemy poświęcić trochę więcej uwagi babciom. Jeżeli chodzi o show-biznes, to nie brakuje w nim kobiet, które doczekały się wnucząt i są aktywne zawodowo oraz działają społecznie. Wigorem mogłyby obdzielić niejedną nastolatkę.

Więcej na temat dnia babci przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Oprócz młodych i zdolnych debiutantów, w polskim show-biznesie jest też dużo doświadczonych i utytułowanych gwiazd, które mogą się pochwalić, że zostały już babciami. Nowoczesne, otwarte na świat i obyte na salonach - tak można je opisać w kilku słowach. Sprawdziliśmy, które z nich mogą hucznie obchodzić Dzień Babci. Niektóre formą oraz wyczuciem stylu mogą zainspirować dużo młodsze koleżanki po fachu!

Zobacz wideo Jane Fonda zaskakuje. Gwiazda kolejny raz zachęca do aktywności politycznej

Te babcie zachwycają wigorem i młodzieńczą energią

Jednym z dowodów na to, że metryka nie absolutnie żadnego znaczenia jest niewątpliwie Cher. Wokalistka od lat olśniewa wyglądem, a warto przypomnieć, że 20 maja skończy 75 lat. Jaki jest sekret jej wyglądu? Piosenkarka stawia na zdrową i bezmięsną dietę. Od lat jest wegetarianką, je dużo warzyw i owoców, ale też zachowuje we wszystkim balans i nie odmawia sobie pysznej pasty. Co ciekawe, wokalistka zainteresowała się pewnym sportem po... 60. Mowa o surfingu, który bardzo jej służy i trzyma w ryzach jej sylwetkę. Poza tym regularnie uprawia sport, bo aż pięć razy w tygodniu.

 

Kolejną artystką, dla której wiek nie ma znaczenia, bo przez lata czarowała fanów wizerunkiem, jest Beata Kozidrak. Artystka od dawna nie boi się odważnych stylizacji na scenie i w życiu prywatnym. Wybierając kreacje na czerwony dywan, decyduje się na sukienki w kobiecych, podkreślających sylwetkę krojach. Pokazuje, że będąc babcią, można nie zatracić młodzieńczego uroku i pasji do życia.

 

Apetyt na życie ma też z pewnością Magda Gessler. Mimo że w 2021 roku została babcią Neny, to jednak słynna restauratorka nie zatrzymuje się i bierze udział w wielu projektach zawodowych. W rozmowie z Plotkiem zdradziła, że nie czuje się babcią:

Nie jestem żadną babcią, bo moja córka do mojej wnuczki mnie nie dopuszcza. Jest absolutnie dyktatorką, panną i robi to, co chce. Żadną babcią nie jestem, bo ona mną rządzi.

Energię do działa ma również Jane Fonda. Mimo, że aktorka ma już na karku 84 lata, to nadal zachwyca formą i aktywnością zawodową na wielu polach. Gwiazda nie boi się zabierać głosu w sprawach ważnych dla społeczeństwa m.in. wsparła Polki w czasie protestu w 2020 roku. Powiedziała wtedy w rozmowie z "Pismem":

Żaden rząd, żadna grupa mężczyzn nie ma prawa zmuszać kobiety do rodzenia. Rząd musi trzymać się z dala od decyzji kobiet dotyczących ich ciał. Ale patriarchat jest ranny. Wie, że siła kobiet rośnie, i boi się jej.
 

Redakcja Plotka składa serdeczne życzenia wszystkim babciom z okazji ich święta!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.