Beata Kozidrak

Beata Kozidrak

Beata Kozidrak to polska piosenkarka. Od lat związana jest z zespołem Bajm, z którym nagrała największe przeboje, takie jak: "Dwa serca, dwa smutki", "Biała armia", "Myśli i słowa". Dwukrotnie nagrała solowe płyty: w roku 1998 "Beata" oraz w 2005 "Teraz płynę".

Data urodzenia: 4 maja 1960 r.
Miejsce urodzenia: Lublin
Facebook: Facebook.com/BAJMpage
Rodzina: mąż: Andrzej Pietras (od 1980 do 2016), dzieci: Katarzyna Pietras, Agata Pietras

Beata Kozidrak: życiorys

Beata Kozidrak przyszła na świat 4 maja 1960 roku w Lublinie jako córka przedsiębiorcy budowlanego i gospodyni domowej. Dorastała z dwójką rodzeństwa. Gdy była dziewczynką, fascynował ją balet. Uczęszczała do ogniska baletowego z perspektywą kontynuacji nauki tańca w Warszawie, na co nie zgodzili się jej rodzice.
Kozidrak odkryła swoje możliwości wokalne jako nastolatka i razem ze bratem występowała na lokalnych scenach, była członkinią chóru w III Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie, w którym się uczyła. Potem razem z Jarosławem (wspomniany brat) założyła zespół o nazwie Bajm, do którego dołączyli Andrzej Pietras i Marek Winiarski (1978). Pierwszym dużym występem grupy był koncert debiutów na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Beata Kozidrak: kariera

Występ zespołu Bajm w Opolu okazał się być początkiem wielkiej kariery muzycznej grupy. Zespół wydał czternaście albumów, które były niemal kopalnią hitów, takich jak m.in.: "Józek, nie daruję ci tej nocy", "Różowa kula", "Nie ma wody na pustyni", "Prorocy świata", "Dwa serca, dwa smutki", "Diament i sól", "Wielka inwazja", "Męski świat", "Biała armia", "U stóp szklanych gór", "Ta sama chwila", "Zielono mi", "Szklanka wody", "Modlitwa o złoty deszcz", "Myśli i słowa", "Być z Tobą". Przez trzydzieści pięć lat działalności Bajmu, skład zmieniał się wielokrotnie.
Równolegle z działalnością zespołu, Beata Kozidrak próbowała kariery solowej. W 1989 roku zdobyła grand prix na fińskim festiwalu Midnight Sun w Lahti piosenką "Hurry My Love", która finalnie w Polsce nie zdobyła jednak większego rozgłosu. Od 1993 roku Beata Kozidrak występowała gościnnie na albumach innych artystów, jak: Universe, Vox, Krzysztof Cugowski, Robert Janowski.
W 1996 roku Kozidrak podpisała kontrakt z wytwórnią EMI, co dwa lata później zaowocowało wydaniem solowego albumu "Beata". Album uzyskał status podwójnie platynowego i przyniósł artystce dwa Fryderyki. Przeboje z tego krążka to "Siedzę i myślę" oraz "Taka Warszawa".
Drugi solowy album ukazał się w 2005 roku. Był nim "Teraz płynę" i odniósł on niemal taki sam sukces, jak poprzedni (podwójna platyna). Pochodzą z niego utwory "Teraz płynę", "Złota brama".
Od tego czasu Beata Kozidrak nieustannie koncertowała z zespołem Bajm, występowała w różnych projektach muzycznych, wystąpiła w roli trenera w programie talen show "Bitwa na głosy" w TVP2 (2012).

Beata Kozidrak: życie prywatne

Beata Kozidrak wyszła za mąż za Andrzeja Pietrasa, początkowo członka, teraz managera zespołu Bajm. Owocem ich małżeństwa są dwie córki: Katarzyna (ur. 1981 r.) i Agata (ur. 1993 r.). Na początku 2016 pojawiły się plotki o kryzysie w małżeństwie, para początkowo zaprzeczała im. W lipcu małżonkowie rozwiedli się. Rozprawa trwała 10 minut.

Zobacz także:

Kora - Urszula - Maryla Rodowicz

beata kozidrak

Więcej o:

beata kozidrak

Wypowiedzi na forum o:

beata kozidrak

 • Lubicie Beatę Kozidrak???

  hej lubicie Beatę Kozidrak??ja troche choć nie mam jej ani jednej płyty tylko mam zgrane na komputerze.

 • Re: Hot16Challenge2 Beaty Kozidrak

  Nie, ale też nikt i nic mnie nie zmusi do oglądania i słuchania Beaty Kozidrak.

 • Beata Kozidrak powiedziała, że....

  Potrzebuję Waszej pomocy. Mianowicie chodzi mi tylko o jedno słowo. Beata Kozidrak na koncercie w Łodzi powiedziała, ze " Chciałabym aby publiczność była wyrozumiała, inteligentna i...?" Jaka jeszcze??

 • Re: Hot16Challenge2 Beaty Kozidrak

  Nie lubię Beaty Kozidrak -- Never trust a man in a blue trench coat Never drive a car when you're dead

 • Re: Beata Kozidrak

  Ewa Bem w przeciwieństwie do Beaty Kozidrak ma styl i klasę .

 • beata kozidrak i Hydrozagadka!

  "nie ma wody na pustyni", "szklanka wody" kiedyś słyszałem w radiu "a ja płynę, płynę...", dzisiaj nadali coś o "zmywaniu z siebie" i dnie! Pytanie do fanów twórczości Beaty Kozidrak. Dlaczego w jej tekstach tyle hydrologii? Ktoś zna jeszcze jakieś przykłady? pozdrawiam

 • Re: Lubicie Beatę Kozidrak?

  Nie nie lubię Beaty Kozidrak.A nazywanie piosenkarki "autorytetem moralnym" po prostumnie zbija z nóg.

 • Łzy, Beata Kozidrak, Myslovitz czy Edyta Barto....

  Którego spośród niżej wymienionych wykonawców/zespołów lubicie najbardziej? a)Łzy b)Beata Kozidrak c)Myslovitz d)Edyta Bartosiewicz e)Ich Troje f)Edyta Górniak g)inny polski... (jaki?)

 • Re: Lubicie Beatę Kozidrak???

  > hej lubicie Beatę Kozidrak??ja troche choć nie mam jej ani jednej płyty tylko > mam zgrane na komputerze. VULTURE? kopę lat Przyjacielu

 • Re: BEATA KOZIDRAK WCIĄŻ MŁODA

  Ciekawe czy za, dajmy na to, 10 lat też ktoś rzuci hasło 'Beata Kozidrak Wciąż Młoda'.