Beata Kozidrak

Beata Kozidrak

Beata Kozidrak to polska piosenkarka. Od lat związana jest z zespołem Bajm, z którym nagrała największe przeboje, takie jak: "Dwa serca, dwa smutki", "Biała armia", "Myśli i słowa". Dwukrotnie nagrała solowe płyty: w roku 1998 "Beata" oraz w 2005 "Teraz płynę".

Data urodzenia: 4 maja 1960 r.
Miejsce urodzenia: Lublin
Facebook: Facebook.com/BAJMpage
Rodzina: mąż: Andrzej Pietras (od 1980 do 2016), dzieci: Katarzyna Pietras, Agata Pietras

Beata Kozidrak: życiorys

Beata Kozidrak przyszła na świat 4 maja 1960 roku w Lublinie jako córka przedsiębiorcy budowlanego i gospodyni domowej. Dorastała z dwójką rodzeństwa. Gdy była dziewczynką, fascynował ją balet. Uczęszczała do ogniska baletowego z perspektywą kontynuacji nauki tańca w Warszawie, na co nie zgodzili się jej rodzice.
Kozidrak odkryła swoje możliwości wokalne jako nastolatka i razem ze bratem występowała na lokalnych scenach, była członkinią chóru w III Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie, w którym się uczyła. Potem razem z Jarosławem (wspomniany brat) założyła zespół o nazwie Bajm, do którego dołączyli Andrzej Pietras i Marek Winiarski (1978). Pierwszym dużym występem grupy był koncert debiutów na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Beata Kozidrak: kariera

Występ zespołu Bajm w Opolu okazał się być początkiem wielkiej kariery muzycznej grupy. Zespół wydał czternaście albumów, które były niemal kopalnią hitów, takich jak m.in.: "Józek, nie daruję ci tej nocy", "Różowa kula", "Nie ma wody na pustyni", "Prorocy świata", "Dwa serca, dwa smutki", "Diament i sól", "Wielka inwazja", "Męski świat", "Biała armia", "U stóp szklanych gór", "Ta sama chwila", "Zielono mi", "Szklanka wody", "Modlitwa o złoty deszcz", "Myśli i słowa", "Być z Tobą". Przez trzydzieści pięć lat działalności Bajmu, skład zmieniał się wielokrotnie.
Równolegle z działalnością zespołu, Beata Kozidrak próbowała kariery solowej. W 1989 roku zdobyła grand prix na fińskim festiwalu Midnight Sun w Lahti piosenką "Hurry My Love", która finalnie w Polsce nie zdobyła jednak większego rozgłosu. Od 1993 roku Beata Kozidrak występowała gościnnie na albumach innych artystów, jak: Universe, Vox, Krzysztof Cugowski, Robert Janowski.
W 1996 roku Kozidrak podpisała kontrakt z wytwórnią EMI, co dwa lata później zaowocowało wydaniem solowego albumu "Beata". Album uzyskał status podwójnie platynowego i przyniósł artystce dwa Fryderyki. Przeboje z tego krążka to "Siedzę i myślę" oraz "Taka Warszawa".
Drugi solowy album ukazał się w 2005 roku. Był nim "Teraz płynę" i odniósł on niemal taki sam sukces, jak poprzedni (podwójna platyna). Pochodzą z niego utwory "Teraz płynę", "Złota brama".
Od tego czasu Beata Kozidrak nieustannie koncertowała z zespołem Bajm, występowała w różnych projektach muzycznych, wystąpiła w roli trenera w programie talen show "Bitwa na głosy" w TVP2 (2012).

Beata Kozidrak: życie prywatne

Beata Kozidrak wyszła za mąż za Andrzeja Pietrasa, początkowo członka, teraz managera zespołu Bajm. Owocem ich małżeństwa są dwie córki: Katarzyna (ur. 1981 r.) i Agata (ur. 1993 r.). Na początku 2016 pojawiły się plotki o kryzysie w małżeństwie, para początkowo zaprzeczała im. W lipcu małżonkowie rozwiedli się. Rozprawa trwała 10 minut.

Zobacz także:

Kora - Urszula - Maryla Rodowicz

beata kozidrak

Więcej o:

beata kozidrak

 • Beata Kozidrak ponownie stanie przed sądem? Prokuratura jej nie odpuści

  Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl  Podczas procesu, który odbył się 4 maja, Beata Kozidrak usłyszała wyrok za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. Wokalistka zapłaci 50 tysięcy złotych grzywny (200 stawek dziennych po 250 złotych) oraz ma obowiązek wpłaty 20 tysięcy

 • Beata Kozidrak ROZWODZI SIĘ po 36 latach małżeństwa. Jest pozew

  Beata Kozidrak i Andrzej Pietras ślub wzięli w czerwcu 1980 roku. Pietras był nie tylko mężem, ale i menedżerem artystki. W ubiegły roku pojawiły się pogłoski o kryzysie w ich związku, a niedawno o spodziewanym rozwodzie. Teraz zostały one potwierdzone. Jak poinformował nas Rzecznik Sądu Okręgowego

 • Beata Kozidrak wróciła na Instagram. Zwróciła się do wiernych fanów

  Na początku września media obiegła informacja o zatrzymaniu Beaty Kozidrak przez policję. Piosenkarka prowadziła wtedy samochód pod wpływem alkoholu. Sprawa nabrała dużego rozgłosu, a sama wokalistka wydała oświadczenie. Przeprosiła w nim i poinformowała, że jest gotowa ponieść konsekwencje swojego

 • Stylomierz - oceniamy stylizacje gwiazd! Beata Kozidrak

  Wyszukaliśmy plusy i minusy w stylizacji Beaty Kozidrak z konferencji prasowej telewizyjnej Dwójki. W noc sylwestrową widzowie TVP2 zobaczą wyjątkowy występ Beaty Kozidrak, Edyty Górniak i Maryli Rodowicz. Tuż przed północą zaśpiewają razem przebój Tiny Turner w aranżacji Adama Sztaby. Styl Beaty

 • Beata Kozidrak znów stanie przed sądem. Podano szczegóły

  Więcej aktualnych informacji ze świata polskiego show-biznesu znajdziecie na stronie głównej  Gazeta.pl. We wrześniu ubiegłego roku Beata Kozidrak została zatrzymana za j azdę pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem, które zostało przeprowadzone tuż po zdarzeniu, wykazało dwa promile alkoholu w

 • Beata Kozidrak skazana. Znamy wyrok sądu

  Bądź na bieżąco. Więcej artykułów o gwiazdach przeczytasz na Gazeta.pl. Na początku września Beata Kozidrak została zatrzymana za jazdę pod wpływem alkoholu. W oświadczeniu przyznała się do winy i oczekiwała na decyzję sądu. Już wiadomo, jakie konsekwencje poniesie.  Beata Kozidrak została skazana