Wpadka Andrzeja Dudy podczas przemówienia w Nowym Jorku. Naprawdę to powiedział... "Smutny kabaret"

O Andrzeju Dudzie znowu zrobiło się głośno. Prezydent nie pamięta, kto wygrał wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych?

Prezydent Andrzej Duda podczas trwania swojej kadencji zaliczył już całą masę wpadek. Jeszcze w tym roku, w setną rocznicę wybuchu III Powstania Śląskiego, pomylił insurekcję z rezurekcją, a następnie życzył maturzystom "przysłowiowego szczęścia", o czym pisaliśmy TUTAJ. Król wpadek zaliczył właśnie następną i to niemałą. Podczas 76. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku pomylił prezydentów Stanów Zjednoczonych.

Andrzej Duda, Agata DudaDuda mówił, mówił i.... wkradł się błąd! Szybka reakcja Agaty. Kolejna wpadka prezydenta

Andrzej Duda zaliczył kolejną wpadkę. Nie wiedział, kto jest prezydentem USA

W Nowym Jorku trwa 76. sesja Zgromadzenia Ogólnego ONZ, podczas której przemawiał również Andrzej Duda. Prezydent miał odnieść się do relacji z amerykańskim prezydentem Joe Bidenem. Niestety, pomylił się i zaczął mówić o Donaldzie Trumpie.

W tej chwili administracja pana prezydenta Donalda Trumpa ma wiele problemów, chociażby takich, jak problem Afganistanu, którymi musi się zająć. I zapewne jest tak, że są to znacznie bardziej pilne potrzeby niż współpraca w relacjach z Polską, w których nic złego się nie dzieje - stwierdził Andrzej Duda.

Andrzej Duda w MołdawiiAndrzej Duda zaliczył wpadkę, za co zganiła go prezydent Mołdawii

Wypowiedź prezydenta jest szeroko komentowana przez publicystów na Twitterze i wcale się nie dziwimy.

Do wielu rzeczy przywykliśmy, ale pan Andrzej Duda potrafi [negatywnie] zaskakiwać. Dla niego prezydentem USA jest nadal Donald Trump. Może dlatego nie ma zaproszenia z Waszyngtonu? Dramat! Urząd Prezydenta RP to smutny kabaret - skomentował przedsiębiorca i publicysta Marcin Tyc.

Czy Andrzej Duda zapomniał, że Donald Trump już od ponad dziewięciu miesięcy nie mieszka w Białym Domu?

Zobacz wideo Iwona Pavlović zaprasza Kingę Dudę do "Tańca z Gwiazdami"
Więcej o: