Andrzej Duda złożył życzenia maturzystom. I znów nie obyło się bez "dyskusyjnych" pomyłek. Prezydent wymyślił też nowe przysłowie

Niedawno Andrzej Duda został bohaterem memów, po tym, jak pomylił "insurekcję" z "rezurekcją". Teraz głośno o prezydenckich życzeniach dla maturzystów. Andrzej Duda tworzył nowe przysłowie?

4 maja ruszyły matury. Uczniowie szkół średnich musieli zmierzyć się z pierwszym poważny egzaminem, a także z wielkim stresem, który z pewnością towarzyszył również ich rodzicom. Życzenia powodzenia dla maturzystów złożył także prezydent Andrzeja Dudy, który postanowił przekazać swoje cenne wsparcie na Twitterze. Zaliczył przy tym jedna wpadkę

Andrzej Duda składa życzenia maturzystom. Nie obyło się bez małej gafy 

Kilka dni temu głośno było o wpadce Andrzeja Dudy, gdy w setną rocznicę wybuchu III Powstania Śląskiego pomylił insurekcję z rezurekcją. W sieci pojawiła się cała masa memów. Przy okazji życzeń dla maturzystów prezydent znów popełnił gafę, którą błyskawicznie zauważyli spostrzegawczy internauci. 

Drodzy Maturzyści! Dziś rozpoczynacie egzaminy, których pomyślne zaliczenie uważa się za przepustkę do dorosłego życia. Wraz z Agatą, życzymy Wam przysłowiowego szczęścia w tej ważnej życiowej przeprawie. Niech nie opuszcza Was wiara we własne umiejętności i siły! Powodzenia! - napisał na Twitterze Andrzej Duda.

Internauci zauważyli, że i tym razem Andrzeja Dudę poniosła nieco fantazja. Najbardziej zastanawia ich, które przysłowie miał na myśli. 

Przysłowiowego szczęścia? Jakie przysłowie miał na myśli pan prezydent? - dopytywali niektórzy.

Internauci dopatrzyli się również błędu interpunkcyjnego. Po "Wraz z Agatą" nie powinien postawić przecinka. 

Zobacz wideo Duda o Lewandowskim: Nasz bohaterze narodowy, w tym sportowym znaczeniu
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.