Grażyna Szapołowska o swoim stylu życia. Nie wszystko godne pochwały. "Poza tym, że dużo palę i piję..."

Grażyna Szapołowska ma swoje, choć nie zawsze właściwe, sposoby na utrzymanie zdrowej sylwetki.

Choć Grażyna Szapołowska 19 września skończyła 68 lat, wciąż trudno nie zachwycać się jej sylwetką i młodzieńczym wyglądem. Aktorka nie ukrywa, że nie zawsze trzyma się wytycznych, a jej metody, by dobrze wyglądać, nie są w stu procentach godne naśladowania. 

Zobacz wideo Agata Młynarska opowiedziała o sytuacji na polskim lotnisku po swoim powrocie do kraju

Grażyna Szapołowska opowiada o swoim stylu życia

Grażyna Szapołowska przyznała, że jej styl życia nie jest idealny - pije alkohol, pali też sporo papierosów. Stara się jednak sporo ruszać i uprawiać sporty, by nawet mimo niechlubnych używek być ciągle w dobrej kondycji. 

Poza tym, że dużo piję i palę, uprawiam również sport. Na przykład rano biegam, a po południu ćwiczę boks - stwierdziła w rozmowie z gs24.

Aktorka przyznała się też do głodówek. Choć ten model odchudzania ma swoich zwolenników i przeciwników, Szapołowska przyznała, że stosuje go od lat. Wszystko dzięki babci, która poleciła wnuczce taką właśnie dietę. 

Od czasu do czasu stosuję trzy dni głodówki. Piję wtedy tylko wodę z odrobiną miodu i pieprzu cayenne. Biorę dużą butelkę mineralnej, dodaję trzy łyżki miodu i wsypuję pół torebki pieprzu, po czym potrząsam to wszystko. Wypijam takie dwie butelki dziennie, nic więcej. Pieprz powoduje, że płuca się oczyszczają. To dla mnie ważne, bo sporo palę. W czasie diety oczyszczającej odstawiam jednak papierosy. Poza tym dużo chodzę. Piję swoją miksturę, spaceruję, piję, spaceruję, i tak w kółko.

Do tego dochodzą ćwiczenia - aktorka przede wszystkim dba o kręgosłup.

Już dawno zrozumiałam, że człowiek starzeje się od kręgosłupa. Dlatego trzeba ćwiczyć kręgosłup, przede wszystkim mięśnie brzucha. Kiedyś miałam tak straszne bóle, że dosłownie się czołgałam. Nie chciało mi się żyć.

Warto mieć na uwadze, że każdy organizm jest inny, dlatego nie należy sugerować się metodami aktorki.

Zobacz też: Grażyna Szapołowska na zdjęciu z córką i wnuczką. "Trzy pokolenia". Fani zachwyceni: Absolutnie piękne