Wykształcenie Katarzyny Dowbor robi wrażenie. Robiła specjalizację z seksuologii. Temat pracy magisterskiej bardzo odważny

Katarzyna Dowbor od lat jest gwiazdą telewizji i świetnie radzi sobie w roli dziennikarki. Okazuje się jednak, że w przeszłości studiowała zupełnie inny kierunek. Wykształcenie dziennikarki robi wrażenie. Jakie studia ukończyła?

Katarzyna Dowbor ma 40-letnie doświadczenie w zawodzie dziennikarskim. W przeszłości była związana z TVP, gdzie stawiała swoje pierwsze kroki w roli spikerki, jednak w 2013 roku przeszła do Polsatu. Okazuje się, że dziennikarka studiowała zupełnie inny kierunek niż dziennikarstwo. Ten nie był związany z jej pracą zawodową. Dowbór zdecydowała się wszak na nietypową specjalizację. 

Zobacz wideo Joanna Koroniewska o macierzyństwie i małżeństwie z Maciejem Dowborem

Krzysztof Skiba Big CycBig Cyc tłumaczy się z nowej wersji "Makumby". "To nie jest kraj dla dobrych ludzi"

Jakie wykształcenie ma Katarzyna Dowbor? 

Katarzyna Dowbor pochodzi z Torunia. Tam też zaczęła swoją edukację. Jej ojciec był kierownikiem w Muzeum Przyrodniczym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i dziennikarka wybrała tę uczelnię. Rozpoczęła studia na kierunku filologii polskiej, jednak szybko zrozumiała, że chce w życiu robić coś innego. Przerwała kształcenie na tej uczelni i przeprowadziła się do Warszawy. 

W stolicy studiowała na Uniwersytecie Warszawskim kierunek pedagogiczny. Zdecydowała się jednak na nietypową specjalizację, seksuologię. Dziennikarka ma na swoim koncie kilka książek. W jednej z nich - "Mężczyźni mojego życia" - zdradziła tytuł swojej pracy magisterskiej, który brzmiał: "Czynniki wpływające na prostytucję wśród nieletnich".

 

Nie można odmówić Katarzynie Dowbor tego, że ma ogromne doświadczenie w zawodzie dziennikarskim. Widzowie pokochali ją jako prowadzącą program "Nasz nowy dom", gdzie zawsze z wielkim sercem oferowała pomoc rodzinom, których domy wymagały gruntownego remontu. Pojawiły się głosy, że program ma niedługo zniknąć z ekranów, co okazało się plotką. Nowy sezon ruszy w jesiennej ramówce Polsatu. 

Dowbor karierę w zawodzie rozpoczęła od pracy w Programie III Polskiego Radia. W 1983 roku zaczęła pracę w TVP, gdzie tworzyła treści do "Pegaza" i współprowadziła "Studio Lato". Była świeżo po studiach magisterskich, jednak nie z wyuczonego zawodu. 

Z pewnością prezenterka jest kobietą pełną zagadek. Spodziewaliście się, że ma tak zróżnicowane wykształcenie? 

Więcej o: