Maciej Dowbor

Maciej Dowbor

Maciej Dowbor to polski prezenter telewizyjny, dziennikarz, prelegent. Syn znanej dziennikarki telewizyjnej Katarzyny Dowbor, mąż aktorki Joanny Koroniewskiej. Szerszej publiczności znany z takich programów, jak "Światowe rekordy Guinessa", "Twoja twarz brzmi znajomo", "Się kręci".

Data urodzenia: 22 grudnia 1978 r.
Miejsce urodzenia: Toruń
Facebook: Facebook.com/maciekdowbor
Rodzina: żona Joanna Koroniewska, córka Janina

Maciej Dowbor: życiorys

Maciej Dowbor przyszedł na świat 22 grudnia 1978 roku w Toruniu jako syn znanej prezenterki telewizyjnej, dziennikarki Katarzyny i profesora matematyki Piotr Dowborów. Jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. I Dywizji Kościuszkowskiej w Piasecznie pod Warszawą. Był studentem Dziennikarstwa i Nauk Politycznych, studiował również w Akademii Wychowania Fizycznego.

Maciej Dowbor: kariera

Maciej Dowbor od zawsze bardzo interesował się sportem. Swoją karierę dziennikarską rozpoczął od programu radiowego "Departament Sportu" w Radiowej Trójce. W 2001 roku pracował dla stacji TVN, będąc odpowiedzialnym za redakcję wiadomości sportowych, jednak już w 2002 podjął współpracę z TVP. Widzowie mogli oglądać go na ekranie, gdy prowadził studio olimpijskie Salt Lake City 2002. Następnie prowadził studio Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Korea-Japonia 2002 oraz był jednym z gospodarzy programu "Pytanie na śniadanie".
W 2005 roku Maciej Dowbor nawiązał współpracę z telewizją Polsat. Tam prowadził m.in.: "Granice strachu", "Interwencja Extra", "Światowe rekordy Guinessa", "Przereklamowani", "Studio Formuły 1", "RedBull AirRace", "Się kręci". Od 2012 roku był prowadzącym programu rozrywkowego "Dancing with the Stars: Taniec z Gwiazdami", natomiast dwa lata później zaczął prowadzić program "Twoja twarz brzmi znajomo"
Maciej Dowbor brał udział w programach "Showtime" (drugie miejsce) oraz "Celebrity Splash" (kontuzja kręgosłupa sprawiła, że wycofał się z dalszego udziału).

Maciej Dowbor: życie prywatne

W 2014 roku Maciej Dowbor poślubił swoją wieloletnią partnerkę aktorkę Joannę Koroniewską, z którą ma córkę Janinę (ur. 2009 r.).

Zobacz także:

Joanna Koroniewska - Katarzyna Dowbor - Maciej Rock

maciej dowbor

Więcej o:

maciej dowbor

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.