Grała Marynę w "Janosiku". Ewa Lemańska-Roycewicz po walce z nowotworem nigdy nie wróciła na ekrany. Co u niej słychać?

Ewa Lemańska-Roycewicz dzięki "Janosikowi" zyskała ogromną popularność. Po serialu aktorka zmagała się z problemami w życiu prywatnym i trzykrotnie chorowała na nowotwór. Już nigdy nie powróciła do kariery na małym ekranie.

Ewa Lemańska-Roycewicz zyskała sławę, wcielając się w rolę Maryny w serialu "Janosik". Popularność produkcji otworzyła aktorce wiele drzwi. Niestety życie potoczyło się zupełnie inaczej. Aktorka zmagała się z problemami w życiu prywatnym i powracającym nowotworem. Już nigdy nie wróciła do aktorstwa. 

Pamiętacie Marynę z "Janosika"? Wiemy co dzieje się u Ewy Lemańskiej-Roycewicz

Po emisji "Janosika" znaczna część fanów serialu zaczęła doszukiwać się romansu między Ewą Lemańską-Roycewicz a głównym bohaterem produkcji, odgrywanym przez Marka Perepeczkę. W rozmowie z tygodnikiem "Życie na Gorąco" aktorka poruszyła kwestię ich relacji. 

To był wspaniały i ciepły człowiek. Taki wielkolud o sercu motyla. Bronił mnie przed Marianem Kociniakiem, który ciągle mnie zaczepiał - wyjaśniła.

Aktorka wyszła za mąż za Cezarego Kaplińskiego, grającego między innymi w "07 zgłoś się". Lemańska wspomina, że aktor zdradzał ją z mężczyznami, a po rozwodzie wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie pracowała jako modelka i prędko wzięła drugi ślub z Olgierdem Roycewiczem. Ich małżeństwo trwało czternaście lat, a zakochani doczekali się dwóch synów: Aleksa (który dziś ma 34-lata) i Briana (mężczyzna jest dwa lata młodszy od swojego brata).

Ewy Lemańskiej-Roycewicz trzykrotnie chorowała na nowotwór

Kilka lat po urodzeniu synów Ewa Lemańska-Roycewicz zachorowała na raka piersi, którego udało jej się wyleczyć. Nowotwór powrócił jednak po kilku latach, objawiając się guzem mózgu. Aktorka wraz z obecnym mężem Jamesem Rooney'em przeprowadziła się do Korei Południowej, gdzie z sukcesem przeszła operację. Mężczyzna na czas wyprowadzki wziął pod zastaw dom za dwa miliony dolarów. Gdy w 2012 roku aktorka dowiedziała się, że posiadłość ma nowych lokatorów, przyjechała ich stamtąd wyrzucić i została aresztowana przez policję za bezprawne wtargnięcie. Nie chciała spłacać długów męża, więc wyprowadziła się do innego mieszkania. Cztery lata później po raz trzeci zachorowała na raka. 

Na początku myślałam, że to jest jakiś grzyb na palcu lewej stopy, nie myślałam, że to czerniak. Ale w końcu tak mnie zaczął boleć, że poszłam do lekarza i przestałam się sama diagnozować. Trzeba było szybkich działań. Obcięto mi ten palec. Amputowano. Na szczęście nie mam żadnych przerzutów, a węzły chłonne są wolne od komórek nowotworowych. Mimo to cały czas jestem pod opieką onkologiczną - wspomniała w rozmowie z "Super Expressem".

Aktorka wyjawiła również, że obecnie nadal mieszka w Stanach Zjednoczonych i spotyka się z nauczycielem Gregiem. Nie planuje kolejnego ślubu. 

Zobacz wideo Sarah Paulson - muza Ryana Murphy'ego?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.