Pamiętacie Marynę z "Janosika"? Zniknęła na 40 lat, teraz opowiada o swoim trudnym życiu. Co się z nią działo i jak dziś wygląda?

Wyszła z ukrycia po 40 latach. Ewa Lemańska była gościem "Pytania na śniadanie". Zobacz co się u niej działo, jakie sekrety ujawniła, ale najpierw przypomnijcie sobie, jak kiedyś wyglądała i jak się zmieniła.
Ewa Lemańska, Maryna Ewa Lemańska, Maryna kadr z serialu Janosik

Młoda debiutantka

Skończyła łódzką PWST. Jeszcze w czasie studiów zadebiutowała deskach bydgoskiego teatru. Na małym ekranie po raz pierwszy pojawiła się w 1970 roku. Miała wówczas 21 lat. Zagrała koleżankę głównej bohaterki w serialu "Doktor Ewa".

Ewa Lewańska Ewa Lewańska screen YouTube

Seksbomba

Ewa Lemańska rozpalała ogień w męskich sercach. Uważana jest za jedną z największych seksbomb kina czasów PRL.

Ewa Lemańska, Marek PerepeczkoEast News

Ewa Lemańska. Ewa Lemańska. fot. Materiały prasowe

Kultowa Maryna

Największą popularność przyniosła jej rola Maryny w serialu "Janosik" z 1974 roku, gdzie stworzyła z Markiem Perepeczko bardzo barwną parę. Gdy zagrała w "Janosiku" miała 26 lat i wydawało się, że świat stoi przed nią otworem. Okazało się jednak inaczej...

Janosik, Ewa Lemańska, Marek Perepeczkoscreen TVP

Ewa Lemańska Ewa Lemańska screen TVP

Zaszufladkowana

Obecnie Ewa Lemańska ma 62 lata.

Czuje się jak Lenin. Jestem wiecznie żywa, bo ten "Janosik" leci i leci i leci - tłumaczyła na kanapie "Pytania na śniadanie".

Stanowczo zaprzeczyła, że z Markiem Perepeczko łączył ją romans.

Był wspaniałym kolegą. To był kolega mojego męża. Bronił mnie przed tymi wszystkimi pomysłami jakiś innych panów. To była przyjaźń, ale taka naprawdę porządna - mówiła.

Rola ukochanej rozbójnika stała się przekleństwem dla tej dobrze zapowiadającej się aktorki. Tak bardzo utożsamiano ją z postacią, że przez następne lata nie dostała żadnej znaczącej filmowej propozycji.

Zaszufladkowanie. Czekałam, czekałam i czekałam, a tu g... tylko jakieś takie duperele.
Ewa Lemańska Ewa Lemańska screen TVP

Wyjechała do USA

W końcu powiedziała dość. Jej chłopak wyjechał do Stanów. Dwa lata błagał, aby do niego przyjechała - w 1980 roku ugięła się i podążyła za nim. Tam bardzo szybko zaczęła pracę jako modelka.

Poleciałam tam i od razu mnie zgarnęli gdzieś tam prawie z ulicy, bo byłam wielka. A tam wszystko grube i krótkie. No i powiedzieli mi: show masz jutro, wiec uczyłam się tego modelingu w nocy.  Przed telewizorem cała noc siedziałam i patrzyłam, co robią te modelki, jak chodzą i się wiercą. No i wyszłam i się wierciłam.

Modelingiem zajmowała się przez 20 lat. Objeździła cały świat. Aktorstwa w Stanach nie spróbowała bo... nie znała słowa po angielsku. Ale brakowało jej atmosfery filmu, więc zabrała się za statystowanie.

Grałam "rockówkę" w Rock of Ages z Tomem Cruisem - opowiada.
Ewa Lemańska Ewa Lemańska screen TVP

Rak piersi

Mieszkała 10 lat w Korei. Tam też w 1998 roku wykryto u niej nowotwór piersi. Próbowała się jak najwięcej dowiedzieć o swojej chorobie, w końcu zdecydowała się poddać mastektomii.

Kobieta to nie pierś, niech panie się tego nie boją - mówi.

Przebyta choroba zainspirowała ją do zmiany zawodu. Poszła do szkoły pielęgniarskiej. Została asystentką lekarza. Obecnie mieszka na Florydzie. W Polsce prawie nie bywa, ostatnio była na pogrzebie rodziców. Teraz przyjechała, aby sprzedać mieszkanie.

Zaraz się popłacze, to tak jakby przecięcie pępowiny - mówi.

Spytana jednak, czy gdyby dostała teraz propozycję zagrania w polskim filmie, to by ją przyjęła. Krzyknęła gromko:

TAK!!!
Ewa Lemańska. Ewa Lemańska. fot. florida.arrests.org

Incydent z prawem

Ewa Lemańska miała przykry incydent z prawem. Została aresztowana za włamanie 1. maja 2011 roku na Florydzie. Zdjęcie z aresztowania pochodzi z portalu www.florida.arrests.org, a obok niego można znaleźć krótki opis Lemańskiej.

Aktorka sama wyjaśniła, jak to się stało, że znalazła się w wykazie aresztowanych:

Weszłam do mieszkania, by zabrać swoje rzeczy i zostałam aresztowana za włamanie. Złamałam prawo, bo dom należał już do banku. Prawo amerykańskie jest bardzo restrykcyjne - wyjaśniła w "Rewii".

Aktorka mieszkała w tym domu na Florydzie z synami, Aleksem i Brianem do 2010 roku. Mieszkanie było kupione na kredyt, którego Lemańskiej nie udało się spłacić, to właśnie dlatego lokal przeszedł w posiadanie banku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.