Ewa Lemańska ma raka. Gwiazda "Janosika" już w przeszłości chorowała na nowotwór. "Staram się zmobilizować wszystkie siły"

Ewa Lemańska w wywiadzie dla "Dobrego Tygodnia" wyznała, że niedawno wykryto u niej czerniaka. To kolejny po raku piersi nowotwór, z którym przyszło jej się zmagać.

Ewa Lemańska, aktorka, która zasłynęła rolą Maryny w "Janosiku", zachorowała na raka. Już w 1998 roku zmagała się z nowotworem piersi. Choć chorobę udało się pokonać, w 2016 roku nastąpił nawrót. Tym razem rak objął część jej nogi. W rozmowie z "Dobrym Tygodniem" mieszkająca w Stanach Zjednoczonych aktorka zdradziła swoje obawy.

Bardzo się boję. Jeszcze raz zmagam się z rakiem. Tym razem czerniak na lewej nodze. Grozi mi amputacja. W tym tygodniu mam spotkanie z chirurgiem. Staram się zmobilizować wszystkie siły, jakie jeszcze mam. Do trzech razy sztuka. Proszę o wsparcie moralne i modlitwy - powiedziała.

Lemańska zagrała ukochaną Janosika, mając 26 lat. Gdy po zakończeniu serialu kolejne propozycje filmowe się nie pojawiały, postanowiła przeprowadzić się do Ameryki. Trzykrotnie wychodziła za mąż. Z drugim mężem, Olgierdem Roycewiczem, ma dwóch synów: Alexa i Briana.

Aktorce życzymy dużo zdrowia!

MK

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.