Elka była gwiazdą "M jak miłość". Wypadek pod wpływem alkoholu zniszczył karierę Moniki Obary. Co dzisiaj robi?

Monika Obara grała jedną z barwniejszych postaci w "M jak miłość". Jako jedna z nielicznych aktorek i aktorów została odsunięta od produkcji przez władzę. Doprowadził do tego wypadek, który spowodowała, będąc pod wpływem alkoholu.

Monika Obara przez trzy lata była związana z "M jak miłość". Do obsady dołączyła w 2004 roku, gdzie wcielała się w postać Elki, barmanki. Udało jej się zdobyć serce Niemca Stefana Müllera, który przyjaźnił się z rodziną Mostowiaków. Stanęli na ślubnym kobiercu, jednak jej wątek został zakończony w 2007 roku. Wtedy doszło do wypadku, który przekreślił szanse aktorki na rozwój kariery na ekranie.

Monika Obara i Steffen MöllerMonika Obara i Steffen Möller AKPA

Elka z "M jak miłość". Przerwana kariera

Obara była zaproszona na imprezę urodzinową koleżanki ze spektaklu. Choć przyjechała samochodem, to nie odmawiała sobie alkoholu. Ok. 2:30 wsiadła za kierownicę, uderzyła w latarnię. Straciła przytomność, a noc spędziła na izbie wytrzeźwień.

Mikołaj Roznerski i Adriana KalskaRoznerski ze Złotą Telekamerą. Podziękował swojej ukochanej i wyznał jej miłość

Nie wspomina tego za dobrze, na "wytrzeźwiałce" spotkała się z nieprzyjemnymi komentarzami:

To, co tam przeżyłam, to był jakiś koszmar! Położyli mnie na sali, na której na pryczach spały inne kobiety. Na środku sali stał otwarty sedes, z którego czuć było wymiociny i urynę. Ja do tej pory nie zdawałam sobie sprawy, że można w taki sposób traktować ludzi, nawet tych, którym życie się nie ułożyło, którzy żyją na marginesie. Pamiętam, jak prosiłam o wykonanie choć jednego telefonu do rodziny, a pracownicy izby wytrzeźwień kpili ze mnie na głos, mówiąc:Proszę, jak gwiazdeczce się w głowie poprzewracało - tak opisywała w rozmowie z "Vivą!" swoje wrażenia.

Obara dostała dwa lata więzienia w zawieszeniu na pół roku. Zapłaciła dwa tysiące grzywny i na sześć lat straciła prawo jazdy. Straciła też pracę. Choć produkcja zapewniała, że wypadek nie będzie miał wpływu na jej losy w serialu, stało się inaczej. Elka wyjechała z mężem do Niemiec i w ten sposób zakończono wątek. Nie udało jej się powtórzyć sukcesu. Pojawiała się gościnnie w m.in. serialach "Druga szansa", "Na Wspólnej" i "Usta usta", ale były to jedynie epizodyczne role.

Zobacz wideo Nie chcieli dłużej grać w serialu

Monika Obara - jak dziś wygląda?

Monika Obara jednak nie zrezygnowała z działalności artystycznej. Od 2006 roku jest aktorką Teatru Studio w Warszawie, a od dwóch lat pojawia się w spektaklu "Projekt Laramie" wystawianym na Scenie na Woli. Oprócz tego nagrywa bajki oraz słuchowiska dla dzieci.

Monika Obara w teatrze (2019 rok)Monika Obara w teatrze (2019 rok) AKPA

Aktorka nie jest jednak zbyt aktywna w mediach społecznościowych. Jednak z jej profilu na Facebooku możemy dowiedzieć się, że poświęca się swojej pasji, jaką są motocykle.

Katarzyna CichopekKatarzyna Cichopek prezentuje umięśniony brzuch tuż po treningu