Pogrzeb Piotra Machalicy. Pożegnali go bliscy i znajomi z planu oraz teatru: Edyta Olszówka, Cezary Żak, Krystyna Janda

14 grudnia odszedł Piotr Machalica. W piątek odbył się pogrzeb aktora, w którym uczestniczyli jego najbliżsi i znajomi z branży. Pożegnali go m.in. Edyta Olszówka, Krystyna Janda i Cezary Żak.

Na początku tygodnia informowaliśmy o śmierci Piotra Machalicy. W piątek z kolei odbyło się ostatnie pożegnanie aktora. Na miejscu pojawiły się takie osobistości jak Piotr Polk, Artur Żmijewski, Krystyna Janda, Jerzy Zelnik, Edyta Olszówka, Hanna Śleszyńska i Cezary Żak.

Pogrzeb Piotra Machalicy

W piątek odbył się pogrzeb aktora Piotra Machalicy. Ostatnie pożegnanie miało miejsce w kościele na Placu Teatralnym w Warszawie. W uroczystości wzięło udział okrojone grono najbliższych - ze względu na obecną sytuację mogło być to maksymalnie czterdzieści osób. Po mszy urna została przewieziona do Częstochowy, gdzie w sobotę 19 grudnia aktor zostanie pochowany w rodzinnym grobowcu.

Na miejscu pojawiły się osoby związane ze światem filmu i teatru - Mateusz Damięcki, Magdalena Lamparska, Olga Bołądź, Piotr Polk, Artur Żmijewski, Hanna Śleszyńska, Artur Barciś.

Pogrzeb Piotra Machalicy, Mateusz DamięckiPogrzeb Piotra Machalicy, Mateusz Damięcki AKPA

Pogrzeb Piotra Machalicy, Artur ŻmijewskiPogrzeb Piotra Machalicy, Artur Żmijewski AKPA

Pogrzeb Piotra Machalicy, Olga Bołądź, Magdalena LamparskaPogrzeb Piotra Machalicy, Olga Bołądź, Magdalena Lamparska AKPA

Pogrzeb Piotra Machalicy, Piotr PolkPogrzeb Piotra Machalicy, Piotr Polk AKPA

Pogrzeb Piotra Machalicy, Artur Barciś, Hanna ŚleszyńskaPogrzeb Piotra Machalicy, Artur Barciś, Hanna Śleszyńska AKPANa ostatnim pożegnaniu Piotra Machalicy zjawiła się także aktorka Edyta Olszówka, z którą ten był przez dziesięć lat w związku. Podobno bardzo przeżyła odejście byłego partnera, bowiem nawet po zakończeniu związku media donosiły, że aktorzy nadal od czasu do czasu się spotykali i pozostali w przyjacielskich relacjach.

Pogrzeb Piotra Machalicy, Edyta OlszówkaPogrzeb Piotra Machalicy, Edyta Olszówka AKPA

Na ceremonii nie mogło zabraknąć także Krystyny Jandy. To ona pierwsza poinformowała w mediach o śmierci Machalicy.

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że odszedł tej nocy nasz wielki przyjaciel, kolega, wspaniały człowiek i cudowny artysta Piotr Machalica - napisała w poniedziałek 14 grudnia na Facebooku.

Pogrzeb Piotra Machalicy, Krystyna JandaPogrzeb Piotra Machalicy, Krystyna Janda AKPA

Przemówienie wygłosił kolega z teatru, Cezary Żak. Powiedział je w imieniu swoim i żony Piotra Machalicy, Aleksandry. Nie mógł powstrzymać łez. Tak zakończyła się uroczystość pożegnalna w Warszawie.

Pogrzeb Piotra Machalicy, Cezary Żak, Katarzyna ŻakPogrzeb Piotra Machalicy, Cezary Żak, Katarzyna Żak AKPA

Zobacz też: Krystyna Janda i Magda Umer żegnają Piotra Machalicę. "Nie przygotowaliśmy się na tę śmierć"

Zobacz wideo Anna Lewandowska pokazała kolędującego Sebastiana Karpiel-Bułeckę
Więcej o: