Katarzyna Łaniewska zmarła kilka dni po wyjściu ze szpitala. Łabonarska wspomina ich rozmowę sprzed ponad tygodnia: Miała dużo nadziei

7 grudnia w swoim domu w Łodzi zmarła Katarzyna Łaniewska. Aktorka chorowała, ale jej śmierć zaskoczyła nawet przyjaciółkę. Halina Łabonarska opowiedziała, jak wyglądały ostatnie dni gwiazdy "Plebanii".

W poniedziałek 7 grudnia rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości, Anita Czerwińska, poinformowała o śmierci Katarzyny Łaniewskiej. Aktorka znana z takich produkcji jak "Kogel mogel" i "Plebania" zmarła w wieku 87 lat. "Super Express" postanowił skontaktować się z przyjaciółką gwiazdy. Halina Łabonarska rozmawiała z nią 10 dni wcześniej.

Zobacz wideo Maciej Zakościelny na premierze filmu "Kogel-Mogel"

Przyjaciółka Katarzyny Łaniewskiej opowiedziała o ostatnich dniach życia aktorki

Śmierć Katarzyny Łaniewskiej była zaskoczeniem dla fanów i jej najbliższych. Halina Łabonarska znana z "Korony królów" wyznała w rozmowie z "Super Expressem", że jej przyjaciółka była ostatnimi czasy osłabiona, a lekarze nie chcieli podjąć się operacji.

Ostatnio Katarzyna była słabsza i miała problemy ze zdrowiem. Mimo to bardzo byłam zaskoczona tym, że zmarła i bardzo zasmucona - mówiła tabloidowi.

Okazuje się, że filmowa babcia Solska półtora tygodnia temu wyszła ze szpitala i rozmawiała z Łabonarską.

To była bardzo serdeczna rozmowa i ani ona, ani ja nie mogłyśmy przypuszczać, że ostatni tydzień będzie bardzo ciężki i że jej serce ustanie. Miała dużo nadziei, że spotkamy się na jednej z kolejnych mszy w katedrze warszawskiej - dodała.

Smutek z powodu śmierci aktorki wyraziła również Ilona Łepkowska, która współpracowała z aktorką na planie kultowego "Kogla mogla". Czwarta część filmu została nakręcona w wakacje.

Katarzyna Łaniewska nie żyje... A jeszcze latem kręciliśmy film "Koniec świata, czyli Kogel Mogel 4"... Babcia Solska - ostatnia rola Pani Katarzyny. Bardzo, bardzo smutno - czytamy na facebookowym profilu scenarzystki.

Katarzyna Łaniewska chętnie komentowała polityczne sprawy. Nie da się ukryć, że sympatyzowała z obozem Prawa i Sprawiedliwości. Wystarczy wspomnieć, co mówiła o tragedii smoleńskiej.

Nie wiem, kto był sprawcą, ale wiem, że to nie był żaden wypadek, tylko świadome morderstwo, to zamordowanie tych wszystkich ludzi w taki, a nie inny sposób. Może inaczej planowali, a inaczej to wyszło? - mówiła w rozmowie z "Super Expressem" w 2016 roku.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.