Eurowizja Junior 2020 - znamy zwycięzcę! Które miejsce zajęła Ala Tracz? Polska poza podium

Eurowizja Junior 2020 zakończyła się. Niestety, zgodnie z przewidywaniami Polska nie wygrała trzeci raz konkursu. Głosami widzów i jury w tym roku Eurowizję Junior wygrywa Francja!

Eurowizja Junior 2020 już za nami. Kolejny raz konkurs odbywał się w Polsce, jednak tym razem nie możemy powiedzieć, że do trzech razy sztuka. Ala Tracz, choć obdarzona naprawdę wspaniałym głosem, została pokonana przez reprezentantkę Francji. W tym roku to Valentina wygrywa Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci.

Które miejsce zajęła Ala Tracz, reprezentantka Polski? Alicja długo utrzymywała mocne drugie miejsce, tuż za Hiszpanią, typowaną od początku na zwyciężczynię całego konkursu. Głosy jury z każdego kraju dały Polsce 46 punktów, zaś po doliczeniu 44 głosów widzów Ala ostatecznie zajęła odległe, dziewiąte miejsce poza podium.

Eurowizja Junior 2020. Francja wygrywa!

Tegoroczna Eurowizja Junior była wyjątkowa nie tylko z tego względu, że drugi raz rok w rok organizował ją ten sam kraj. Covidowa rzeczywistość dopadła całą Europę i uniemożliwiła reprezentantom wszystkich krajów przybycie do Polski. Występy na żywo odbywały się w lokalnych studiach TV i transmitowano je do Polski, gdzie - w raczej udany sposób - udawały występy w Warszawie.

Dzieciaki zaprezentowały swoje utwory przed swoją publicznością w swoich krajach i przed międzynarodową publiką przed telewizorami. W wyniku głosowania online wyłoniono tegorocznego zwycięzcę. To Valentina z Francji z piosenką "J'imagine".

 

Valentina ma 11 lat, jak miała 6 lat występowała już w "The Voice: Kids". Ma na swoim koncie dwa albumy i chyba nie powiedziała jeszcze swojego ostatniego słowa.

Poznaj odzież dla dziewczynek na Avanti24.pl

Viki GaborEurowizja Junior 2020. Viki Gabor triumfowała rok temu. Czy odbiła jej "sodówka"?

Eurowizja Junior 2020 zakończona!

Tym samym Eurowizja Junior 2020 dobiegła końca. Mamy trochę nadzieję, że przyszłoroczna będzie już przeprowadzona w normalnych warunkach - jednak studia telewizyjne to nie to samo, co wielka hala koncertowa i tysiące ludzi na widowni. Eurowizja Junior 2021 odbędzie się we Francji a my ciekawi jesteśmy, kto będzie nas reprezentował za rok!