Królowa Elżbieta II miała już dość humorów księżnej Diany. Nadała jej niemiły pseudonim

Okazuje się, że stosunki królowej Elżbiety II i księżnej Diany były jeszcze bardziej napięte niż mogliśmy się spodziewać. Żona księcia Karola zyskała swego czasu niezbyt miły pseudonim.

Czwarty sezon serialu "The Crown" wzbudza w fanach monarchii mnóstwo emocji. Ponoć ogląda go nawet sama królowa! Widzowie z zaciekawieniem śledzą nieszczęśliwy wątek księżnej Diany oraz księcia Karola i starają się wychwycić sceny, które rzeczywiście miały miejsce wiele lat temu. Przykładem jest znany taniec Diany do utworu "Uptown Girl" czy wywiad, w którym Karol nie chciał potwierdzić swojego uczucia względem młodej narzeczonej. Duże zainteresowanie wzbudza także relacja Elżbiety II i matki Harry'ego i Williama. Okazuje się, że była naprawdę chłodna.

Zobacz wideo "The Crown" to jedna z najdroższych produkcji na świecie

Królowa Elżbieta II wymyśliła pseudonim dla księżnej Diany

W serialu "The Crown" królowa została przedstawiona jako osoba zimna i dystansująca się. W szczególności, jeśli chodzi o ludzi spoza bliskiego kręgu jej rodziny. I właśnie tak było z księżną Dianą.

Biografka Ingrid Seward w amerykańskim miesięczniku "Reader’s Digest" zdradza, że Elżbieta II była przekonana, że Diana idealnie wpasuje się do rodziny królewskiej. Szybko jednak zmieniła to nastawienie. Kiedy księżna wprowadziła się do Pałacu po oficjalnych zaręczynach z Karolem, w życiu młodej kobiety pojawiła się samotność i nuda. Z początku królowa ignorowała wszystkie oznaki nieszczęścia Diany.

Prawie wszyscy, od królowej po personel opiekujący się Dianą, przypisywali jej zachowanie paskudnemu przypadkowi "nerwów" - pisze Ingrid.

Po królewskim ślubie Elżbieta starała się jednak troszczyć o młodą synową. Diana miała nawet powiedzieć:

Mam najlepszą teściową na świecie.

Najgorszy moment w ich relacji pojawił się wraz pierwszymi problemami w małżeństwie Karola i Diany. Księżna często przychodziła do teściowej po radę, a ta zaczynała się tych spotkań obawiać. To właśnie wtedy wymyśliła jej pseudonim... "nerwowy koń wyścigowy".

Myślicie, że Diana wiedziała o tym niemiłym przytyku?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.