"The Crown". Elżbieta II to fanka serialu Netfliksa. W oglądanie wciągnął ją syn. Niektóre sceny ją mocno zirytowały

"The Crown". Królowa Elżbieta II jest fanką serialu i z uwagą śledzi każdy odcinek. Niektóre fragmenty produkcji przyprawiły ją jednak o ból głowy.

"The Crown" Netfliksa bije rekordy popularności. Serial o losach brytyjskiej rodziny królewskiej wzbudza ogromne emocje, a niektórzy z widzów krytykują produkcję, ponieważ nie odwzorowuje ona rzeczywistości. Niektóre wątki zostały przejaskrawione przez scenarzystów, co nie do końca spodobało się znajomym członków brytyjskiej monarchii. Okazuje się jednak, że Windsorowie, na czele z Elżbietą II, są fanami serialu i śledzą każdy odcinek.

"The Crown". Elżbieta II jest fanką serialu Netfliksa

Według "Hello! Magazine", księżniczka Eugenia, wnuczka królowej Elżbiety II, przyznała, że obejrzała kilka odcinków. Produkcje Netfliksa przypadła jej do gustu:

Muzyka jest wspaniała, historia piękna. Oglądając to, czujesz się bardzo dumny. Nie mogę mówić w imieniu wszystkich, ale ja tak właśnie się czułam..

Więcej informacji o stosunku rodziny królewskiej do "The Crown" dostarczyła Vanessa Kirby, która grała księżniczkę Małgorzatę w pierwszym i drugim sezonie serialu. Aktorka zdradziła w rozmowie z "Vanity Fair", iż królowa jest fanką serialu. O wszystkim powiedziała księżniczka Eugenia:

Mój przyjaciel był na imprezie i nikogo nie znał, więc podszedł do grupy, która rozmawiała o "The Crown". Ktoś powiedział: cóż, moja babcia to ogląda i naprawdę lubi ten serial. Powoli dotarło do niego, że powiedziała to Eugenia, a jej babcia jest królową.
Zobacz wideo Gwiazdy "The Crown" zdradzają kulisy produkcji

Co ciekawe, w świat "The Crown" wprowadził królową Elżbietę II jej syn, Edward:

Jeżdżą do Windsoru w weekendy. Podczas nieformalnej kolacji z królową oglądają telewizję lub filmy. Mają konto na Netfliksie i namówili ją, by śledziła serial razem z nimi. Na szczęście bardzo jej się to podobało, chociaż oczywiście były tam sceny, które uznała za zbyt mocno udramatyzowane - możemy przeczytać na łamach "Daily Mail".

Królowa nieco zdenerwowała się po obejrzeniu scen "The Crown", które nigdy nie miały miejsca w rzeczywistości:

Elżbieta II zdaje sobie sprawę, że wiele osób, które ogląda "The Crown", traktuje ten serial jako dokładny portret rodziny królewskiej. [...] Mogę jednak przekazać, że była zdenerwowana sposobem, w jaki przedstawiano księcia Filipa - jako ojca niewrażliwego na dobro syna. Była szczególnie zirytowana sceną, w której Filip nie miał współczucia dla wyraźnie zdenerwowanego Karola. [...] Tak się po prostu nie stało.

Fanem produkcji Netfliksa zdecydowanie nie jest książę William, który - jak przyznała aktorka Olivia Colman grająca w produkcji - stanowczo zaprzeczył, że śledzi serial.

Myślicie, że wspólne wieczorki z "The Crown" to już nowa tradycja w rodzinie królewskiej?

Sprawdź: Najmodniejsze, błyszczące sukienki!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.