Anna i Robert Lewandowscy zadbali o zagraniczne obywatelstwo Laury. W przyszłości będzie musiała spełnić jeden warunek

Anna Lewandowska urodziła Laurę w Niemczech. Dziewczynka może pochwalić się zagranicznym obywatelstwem, o które zadbali jej rodzice. W przyszłości będzie musiała jednak spełnić jeden warunek, aby je zachować.

W ostatnich dniach temat porodu Anny Lewandowskiej nie schodzi z pierwszych stron gazet i mediów internetowych. Wiemy, że Laura urodziła się 6 maja w bardziej sprzyjających okolicznościach niż jej starsza siostra, a Robert powitał w domu żonę i córkę kilkoma bukietami pięknych kwiatów, zanim musiał przejść na obowiązkową kwarantannę. Teraz dotarła do nas informacja, że popularni rodzice zadbali o przyszłość swojej drugiej pociechy i dziewczynka może pochwalić się niemieckim obywatelstwem, jednak będzie musiała w przyszłości spełnić jeden warunek, by je zachować. 

Zobacz wideo Klara uwielbia ćwiczyć z tatą. Laura też będzie miłośniczką sportu?

Laura Lewandowska ma niemieckie obywatelstwo

Anna Lewandowska urodziła drugą córkę w Niemczech. Trenerka fitness ze względu na pandemię już kilka tygodni temu postanowiła pozostać w Monachium i tam poczekać na rozwiązanie. Dzięki porodowi na terenie naszego zachodniego sąsiada, dziewczynka automatycznie otrzymała tamtejsze obywatelstwo. Siostra Klary przyszła na świat 6 maja, czym pochwalił się w mediach społecznościowych dumny tata. Anna nie chciała zostać w tyle i w niedługim czasie od wyjścia ze szpitala opublikowała wspólną fotografię obu córeczek. 

Laura, aby zachować obywatelstwo Niemiec, będzie musiała spełnić za kilkanaście lat pewien warunek. Gdy skończy dwudziesty rok życia, powinna zadeklarować na piśmie, czy chce zostać posiadaczką polskiego czy niemieckiego paszportu.

Póki co dziewczynka przez długi czas nie będzie musiała zamartwiać się takimi kwestiami. O wszystko zadbali jej rodzice, którzy byli świadomi, że niemieckie obywatelstwo otworzy przed ich córką możliwości. Myślicie, że Laura w przyszłości będzie wolała na stałe zamieszkać w Niemczech?

Więcej o:
Komentarze (211)
Anna i Robert Lewandowscy zadbali o zagraniczne obywatelstwo Laury. W przyszłości będzie musiała spełnić jeden warunek
Zaloguj się
 • wkswks

  Oceniono 32 razy 32

  Urodzenie nie nadaje w Niemczech obywatelstwa- przestańcie takie pierdoly pisać.

 • gobofraggle

  Oceniono 21 razy 19

  Bzdury w komentarzach piszecie. W Niemczech od 2000 obowiązuje ius soli z ograniczeniami. Dziecko rezydentów może posiadać obywatelstwo niemieckie, jeśli w dniu urodzin jedno z rodziców miało stały pobyt od minimum 3 lat i przebywa na terenie Niemiec minimum 8 lat . RL ten warunek spełnia - transfer do Borussi był w 2010 roku. Dziecko nie straci obywatelstwa niemieckiego, jeśli w przyszłości spełni jeden z trzech warunków: 1. skończy dowolną niemiecką szkołę średnią/zawodową, 2. będzie chodzić do dowolnej niemieckiej szkoły minimum 6 lat, 3.będzie mieć status rezydenta przez 8 lat do 21 roku życia, czyli swoich 20 urodzin.

 • konigin

  Oceniono 20 razy 16

  Bzdura. Niemcy za sam fakt urodzenia dzieciaka na swoim terenie nie nadaja z automatu obywatelstwa.

 • adamsaba1

  Oceniono 15 razy 15

  Niedługo nas wywalą z Unii, więc paszport niemiecki jak znalazł.

 • tenare

  Oceniono 19 razy 15

  Deutschland lepszy niż tektura.

 • kurdupel_zoliborski

  Oceniono 21 razy 11

  Musialaby byc pis-dnieta by brac wolskie obywatelstwo - kraj z dykty i na dodatek katotaliban, wybor jest oczywisty...

 • 21ba

  Oceniono 10 razy 10

  Bzdury.Moje dzieci urodzene w Niemczech maja podwójne obywatelstwo i polskie i niemieckie

 • julia.gewitter

  Oceniono 12 razy 10

  Co za bzdury. Mozna miec podwojne obywatelstwo. Ale urodzenie w Niemczech nie daje z automatu niemieckiego obywatelstwa. Kto to pisze??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX