Gwiazda "M jak Miłość" zmagała się z depresją. "Podjęłam decyzję, żeby pójść w stronę światła"

Agnieszka Judycka wyznała, że zmagała się z depresją. Aktorka w serialu "M jak Miłość" wciela się w Ninę, która ma problemy psychiczne.

Agnieszka Judycka w grudniu poinformowała, że odchodzi z "M jak Miłość". Jej wątek wciąż się rozwija, jednak wkrótce zabraknie jej w serialu. Okazuje się, że aktorka, wcielająca się w serialową Ninę, zmagała się z depresją. Tym wyznaniem podzieliła się w kulisach serialu i zaapelowała do swoich obserwatorów. 

Agnieszka Judycka o depresji

Agnieszka Judycka w kulisach serialu "M jak miłość" wyznała, dlaczego jej serialowa bohaterka jest bliska jej sercu. Okazuje się, że aktorka zmagała się z depresją, jednak w pewnym momencie zasięgnęła pomocy specjalisty. Dzięki temu dziś czuje się lepiej:

Bardzo długo starałam się bronić postaci Niny (...), utożsamiałam się z jej doświadczeniem bycia pod ścianą, pewnego załamania nerwowego. Sama zmagałam się z depresją przez wiele, wiele lat mojego życia. Nieuświadomioną (...) Wiem, w jak wiele różnych i trudnych miejsc może ona nas popchnąć.
Niestety, u Niny wzięła górę ta negatywna strona... A ja w którymś momencie podjęłam jednak świadomą decyzję, żeby jednak pójść w stronę światła i jest możliwe inne życie - powiedziała Agnieszka Judycka w kulisach serialu "M jak miłość"

Agnieszka Judycka apeluje do fanów

Judycka na Instagramie opublikowała wpis na temat depresji. Zaapelowała do swoich obserwatorów, żeby zasięgali pomocy, jeśli tego potrzebują. Podpowiedziała też, jak radzić sobie ze stanami depresyjnymi. 

Nie jesteście sami, pamiętajcie, proszę. Porozmawiajcie z kimś bliskim, z lekarzem pierwszego kontaktu, powiedzcie o swoich trudnościach, to pierwszy krok na drodze ku wyzdrowieniu.
Poszukajcie wspólnie sposobu, żeby sobie pomóc - jest ich wiele. Dieta, ruch, światło, suplementacja, psychoterapia (też na NFZ) czy wreszcie leki - jeśli to w tym momencie niezbędne. Może być inaczej, jeśli tylko wyciągniemy rękę po pomoc - napisała na Instagramie Judycka.

Przypomnijmy, że Nina w "M jak Miłość" zmaga się z depresją po utracie dziecka. Na dodatek jej serialowy partner Leszek (Sławek Uniatowski) porzucił ją na rzecz nowego zauroczenia, które uosabia Joanna Chodakowska (Barbara Kurdej-Szatan). To wszystko nie pomaga Ninie poradzić sobie z chorobą. 

ZOBACZ: Jak wspierać osobę chorą na depresję?

Zobacz wideo

Agnieszko, brawa za odwagę! Taka postawa jest godna podziwu, a o tego typu problemach trzeba mówić głośno. 

DK

Więcej o: