Barbara Kurdej-Szatan

Barbara Kurdej-Szatan

Barbara Kurdej-Szatan to polska aktorka serialowa i teatralna. Rozgłos przyniosła jej rola w serii reklam sieci Play, w której wcieliła się w konsultantkę. Barbara Kurdej-Szatan możemy oglądać w serialu "M jak miłość" oraz jako prowadzącą programu "Kocham cię Polsko".

Data urodzenia: 22 sierpnia 1985 r.
Miejsce urodzenia: Opole
Facebook: Facebook.com/BarbaraKurdejSzatan/
Instagram: @kurdejszatan
Rodzina: mąż Rafał Szatan, córka Hanna

Barbara Kurdej-Szatan: życiorys

Barbara Kurdej-Szatan przyszła na świat 22 sierpnia 1985 roku w Opolu. Od dziecka marzyła o tym, by w przyszłości profesjonalnie zająć się śpiewaniem. Pod koniec liceum podjęła decyzję o zdawaniu na Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie na wydział wokalno-estradowy.
Po ukończeniu PWST Barbara Kurdej-Szatan zaczęła współpracę z Teatrem Nowym im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu.
Telewizyjna kariera aktorki zaczęła się w momencie, kiedy pojawiła się z zespołem Soul City w TVN-owskim "X-Factor". Grupa wykonywała muzykę współczesną z elementami gospel, soul, r'n'b i odpadł na etapie ćwierćfinałów. Kurdej-Szatan występując w programie była w ciąży i w trakcie realizowania "X-Factor" urodziła córkę.
W 2013 po raz pierwszy wystąpiła w reklamach sieci komórkowej Play, w których zagrała charakterystyczną, roześmianą, konsultantkę sieci, tzw. "Blondynkę z Playa". Udział w spotach reklamowych sprawił, że Barbara Kurdej-Szatan stała się popularna i rozpoznawalna, a także zaczęła dostawać nowe propozycje zawodowe: w programach rozrywkowych, ale też w teatrze czy produkcjach filmowych.
Aktorka prowadziła wiele imprez telewizyjnych i festiwali, w tym 51. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, Sabat Czarownic. W 2014 roku zaczęła grać w serialu emitowanym przez TVP2 "M jak Miłość", gdzie wcieliła się w postać Joanny Tarnowskiej, opiekunki Wojtka Chodakowskiego, z którym to wraca do Polski ze Stanów Zjednoczonych. W kraju poznaje ojca Wojtka, Tomasza Chodakowskiego, z którym zaczyna łączyć ją uczucie.
W 2014 roku Kurdej-Szatan zagrała w komedii romantycznej "Dzień dobry, kocham cię", w 2015 roku w komedii "Wkręceni 2", a w 2016 roku "7 rzeczy, których nie wiecie o facetach". W marcu 2016 została prowadzącą program "Kocham cię, Polsko"

Życie prywatne Barbary Kurdej-Szatan

Barbara Kurdej-Szatan jest żoną pochodzącego z Lubina wokalisty zespołu Rh+ Rafała Szatana. Mają córkę Hannę.

Zobacz także:

Agnieszka Dygant - Monika Brodka - Ewa Farna - Anna Mucha

barbara kurdej-szatan

Więcej o:

barbara kurdej-szatan

Copyright © Agora SA