Królowa zabierze Harry'emu i Meghan tytuły książęce? Uwagę zwraca to, jak nazwała ich w oświadczeniu

Od zeszłego tygodnia cały świat żyje decyzją księcia Harry'ego i Meghan Markle. Małżeństwo postanowiło odejść z rodziny królewskiej i żyć na własnych warunkach.

Książę Harry i Meghan Markle podjęli decyzję o odejściu z rodziny królewskiej, która wstrząsnęła światem. Małżeństwo zrobiło to za pośrednictwem Instagrama, co jeszcze bardziej zdziwiło wszystkich, a już na pewno królową Elżbietę II. 

Po wielu miesiącach przemyśleń i prywatnych rozmów zdecydowaliśmy się w tym roku dokonać zmian. (...) Rezygnujemy z wysokich rangą funkcji w rodzinie królewskiej, postanowiliśmy stać się finansowo niezależni. Jednocześnie dalej będziemy wspierać jej Królewską Mość. Zdecydowaliśmy się na to zachęceni waszym wsparciem. Chcemy wypośrodkować czas spędzony w Wielkiej Brytanii i Ameryce Północnej.

- czytamy w oficjalnym oświadczeniu pary. 

 

Królowa Elżbieta II wydała pierwsze oświadczenie 

Wszyscy z zapartym tchem czekali na to, jak zareaguje królowa Elżbieta II, która według brytyjskich mediów nie tylko nie spodziewała się decyzji swojego wnuka, ale również mocno się zdenerwowała, kiedy dowiedziała się o niej właśnie od dziennikarzy. Ostatecznie w poniedziałek królowa po raz pierwszy zabrała głos w sprawie. 

Moja rodzina i ja w pełni popieramy pragnienie Harry'ego i Meghan, którzy chcą rozpocząć nowe życie jako młoda rodzina. (...). Uzgodniono zatem, że nastąpi okres przejściowy, w którym para książęca Sussex będzie spędzać czas w Kanadzie i Wielkiej Brytanii

- czytamy.

Pełne oświadczenie królowej Elżbiety II przeczytacie tutaj

Meghan Markle i książę Harry jednak stracą tytuł księżnej i księcia Sussex? 

Sytuacja, która ma obecnie miejsce w Wielkiej Brytanii, jest tematem numer jeden we wszystkich telewizjach i prasie. Dziennikarze z zapartym tchem wyczekują kolejnych doniesień z dworu królewskiego i oświadczeń. Oficjalne stanowisko królowej Elżbiety II zostało dokładnie przeanalizowane, a niektórzy zauważyli, że w pierwszym zdaniu jej oświadczenia brakuje formalnych tytułów księcia i księżnej z Sussex. Chodzi dokładnie o to zdanie: 

Moja rodzina i ja w pełni popieramy pragnienie Harry'ego i Meghan, którzy chcą rozpocząć nowe życie jako młoda rodzina.

Czy to oficjalny dowód na to, że Meghan Markle i książę Harry będą mogli zacząć "nowe życie"? Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, czym mogliby się zajmować po odejściu z dworu królewskiego. Zobaczcie sami

AM

Meghan Markle wraca do pracy?

Zobacz wideo