Ile Zenek Martyniuk zarobił w tym roku na Sylwestrze Marzeń TVP? Ta kwota robi wrażenie, ale i tak nie udało mu się pobić rekordu

Zenek Martyniuk, król disco polo, na swoich koncertach zarabia krocie. Nie inaczej było w przypadku występu podczas tegorocznego Sylwestra Marzeń TVP.

Zenek Martyniuk jest niekwestionowanym królem disco polo. Od kilku lat dzięki swojej popularności może liczyć na ogromne wynagrodzenia za swoje występy, zaś impreza sylwestrowa jest pod tym względem wyjątkowa. W tym roku za zaśpiewanie kilku piosenek podczas Sylwestra Marzeń z TVP 2 w Zakopanem Zenon Martyniuk zainkasował kwotę, o której większość prawdziwych muzyków może jedynie pomarzyć.

MartyniukMartyniuk Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta

Ile Zenek Martyniuk zarobił w Sylwestra Marzeń TVP?

Sylwestrowy występ Zenka Martyniuka jak zawsze cieszył się ogromną popularnością - oglądało go nawet osiem milionów widzów. Taki wynik jest imponujący, nie dziwi więc fakt, iż telewizyjna Dwójka chciała odpowiednio odwdzięczyć się swojemu protegowanemu. Jak donosi serwis Otopress, Zenek Martyniuk za swój występ miał zarobić około 70 tys. złotych. Trzeba przyznać, że ta kwota robi duże wrażenie.

Ile za występ w sylwestra zarobiły inne polskie gwiazdy?

Chociaż Zenek Martyniuk jest królem disco polo, to jednak pod względem sylwestrowych zarobków nie udało mu się w tym roku przebić największych div i gwiazd polskiej estrady. Mówi się, że Edyta Górniak zgarnęła nawet 130 tys. zł i to ona jest sylwestrową rekordzistką. Beata Kozidrak mogła zarobić nie wiele mniej, bo 110 tys. złotych. Ich młodsza koleżanka, Sylwia Grzeszczak za swój występ cieszyć się może 100 tysiącami. Tuż za nią jest Maryla Rodowicz ze swoimi 90 tys. zł. Jak podaje "Super Express", legenda polskiego rocka, zespół Perfect, także mógł liczyć na więcej niż 85 tysięcy. Natomiast Ewelina Lisowska zarobiła "tylko" 55 tysięcy złotych.

W poprzednich latach sytuacja finansowa polskich gwiazd wyglądała podobnie. Edyta Górniak za swój sylwestrowy występ w TVN przyjęła około 120 tys. zł, Beata Kozidrak 100 tysięcy, a Agnieszka Chylińska 80 tys. Ewa Farna za uświetnienie imprezy Polsatu mogła dostać 60 tys. - tyle samo, co Michał Wiśniewski. Jeśli zaś chodzi o ulubieńca fanów rodzimego disco, to podczas podczas sylwestrowej nocy z Dwójką w ubiegłym roku Zenek Martyniuk zarobił "skromne" 50 tys. zł. Widzimy więc, że notowania Zenka idą w górę!

Sylwestrowe imprezy wydają się więc być świetną okazją do zarobienia naprawdę sporych pieniędzy, nie dziwi więc, że mniejsze i większe gwiazdy dają się skusić na udział w nich. Tylko pozazdrościć!

JP

A czy polscy piłkarze słuchają disco polo?

Zobacz wideo