Były chłopak Poli Lis wdał się w dyskusję z pastorem. Poszło o LGBT! Kamil Grabara nie chciał wyjść na homofoba. Udało się?

Kamil Grabara napisał na Twitterze, że jest heteroseksualny, a małżeństwo akceptuje tylko pomiędzy mężczyzną a kobietą.

Kamil Grabara to nowa nadzieja polskiej piłki nożnej. Młody piłkarz słynie jednak nie tylko ze swoich wysokich umiejętności bramkarskich, ale również z kontrowersyjnych wpisów na Twitterze. Teraz o piłkarzu znów zrobiło się głośno właśnie za sprawą jednego z postów. 

Kamil Grabara kontra pastor LGBT

W mediach społecznościowych trwa akcja "Jestem LGBT", w której to pod tym hashtagiem użytkownicy Twittera ujawniają swoją orientację seksualną. Sporą popularnością cieszy się deklaracja pastora ewangelickiego, Kazimierza Bema. To Polak mieszkający w Stanach Zjednoczonych.

Jednym z wpisów, który najbardziej poruszył obserwatorów, była deklaracja pastora ewangelickiego - Polaka mieszkającego w USA."Udzielam ślubów osobom LGBT" - napisał na Twitterze.

#jestemLGBT Jestem pastorem ewangelickim (kalwińskim), nauczam ludzi o tym, że Bóg kocha wszystkich, udzielam ślubów osobom LGBT - napisał w poście pastor Kazimierz Bem.

To właśnie na powyższy post zareagował Kamil Grabara.

To może pan się ożeni z innym pastorem? - zapytał.

Kazimierz Bem odpowiedział, że to możliwe. Żartobliwie zapytał, czy ten jest zainteresowany.

Może. Jeśli mi się jakiś oświadczy. :) A przepraszam, Pan jest zainteresowany? :) - czytamy w odpowiedzi Bema.

Wówczas Grabara podkreślił, że jest heteroseksualny, a także, że jego zdaniem małżeństwo powinno dotyczyć jedynie kobiety i mężczyzny. 

Jestem osobą HETEROSEKSUALNĄ. W dodatku, żeby nie wyjść na homofoba, nie mam nic przeciwko związkowi dwóch kobiet bądź mężczyzn, ale sakrament małżeństwa powinien być przyzwolony tylko parom heteroseksualnym - napisał Grabara.

Ostatni, powyższy, komentarz Grabary zniknął już z Twittera. Do tej pory jednak widzimy odpowiedź duchownego. 

Ok. Nie jest Pan w moim typie. A gwoli edukacji: małżeństwo to nie sakrament w kalwinizmie. Ani w świeckim prawie. Osoby LGBT powinny mieć prawo poślubić osobę, którą kochają - apelował Kazimierz Bem.

Na Grabarę spadła fala krytyki w związku z jego słowami. Kazimierz Bem stanął jednak w obronie chłopaka.

Nie. TT Pana Grabary nie był homofobiczny. Wynikał z braku wiedzy (teologicznej, prawnej), nieudanej próby bycia śmiesznym i jakiejś fascynacji tematem - przez chwilę myślałem, że taki nieudany flirt. Ale nie był homofobiczny - dodał pastor. 

A wy co o tym myślicie? Po której stronie stoicie?

Przypomnijmy, że jakiś czas temu Kamil Grabara spotykał się z córką Kingi Rusin i Tomasza Lisa, Polą Lis. 

ZOBACZ TEŻ: Wystrojona Pola Lis na randce z ukochanym. Krótkie szorty i szpilki. Obydwoje pochwalili się zdjęciami

Najpopularniejsze polskie WAGs. Kim są żony i dziewczyny polskich piłkarzy?

Zobacz wideo

MM

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata show-biznesu, zaobserwuj nas na Instagramie >>>