Doda składała fałszywe zeznania? Prokuratura ma nowe dowody. Tymczasem jej prawnik wydaje oświadczenie

Doda składała fałszywe zeznania w sprawie Haidara? Prokuratura ma nowe dowody.

W listopadzie Doda usłyszała zarzuty w sprawie rzekomego zastraszania jej byłego narzeczonego, Emila Haidara. Prokuratura postawiła zarzut wpływania groźbą na świadka. Podejrzana po wpłaceniu 100 tys. zł kaucji opuściła budynek prokuratury. W połowie grudnia Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia uniewinnił wokalistkę.

W lutym ponownie usłyszała zarzuty. Tym razem chodziło o składanie fałszywych zeznań, za które grozi 8 lat pozbawienia wolności. Doda podczas przesłuchania wyznała, że nie spotkała się z osobami, które groziły Haidarowi. Spotkanie miało odbyć się w Hotelu Marriott w Warszawie.

Teraz prokuratura poinformowała, że jest w posiadaniu dowodów, które mają potwierdzać, że piosenkarka złożyła fałszywe zeznania.

Dorota R. uczestniczyła w spotkaniu z udziałem Emila Ś., Jerzego Ch., Marka W. i Jacka M., podczas którego ustalali działania skierowane przeciwko Emilowi H. 31 grudnia 2016 r. w Zakopanem uzyskała od Marka W. informacje o przebiegu tych działań, w tym o tym, że bezpośredni wykonawcy zostali zatrzymani przez policjantów na terenie firmy Emila H. - powiedział w rozmowie z Fakt24 Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

W posiadaniu prokuratury znalazły się informacje o logowaniu z ich telefonów, zeznania osób oraz zdjęcia. Jedna z fotografii ponoć została wykonana przez fana wokalistki. Wspólnie pozują właśnie w Hotelu Marriott. 

Chodzi m.in. o logowanie ich telefonów oraz zdjęcia, które są w naszym posiadaniu, a których autentyczność została potwierdzona. Telefony Doroty R., Emila S., Marka W. i Jerzego Ch. logowały się w tym samym miejscu i czasie. Ponadto mamy zeznania naocznych przesłuchanych w tej spawie świadków - dodaje Łapczyński.

9 maja odbyła się konferencja przed Polsat SuperHit Festiwal 2018, na której była obecna Doda. Jak podaje portal "WP", musiała ona przerwać wywiad. Ponoć została poproszona o komentarz w sprawie składania przez nią fałszywych zeznań.

W związku zaistniałą sytuacją, na oficjalnym profilu na Facebooku Dody, pojawiło się oświadczenie w tej sprawie. 

oświadczenie Dodyoświadczenie Dody Facebook/officialdoda

MT

Doda znów wezwana do prokuratury. Reakcja? Totalnie w jej stylu. 'Jadę na wywiad'