Dyskryminacja w "Kole fortuny"? Uczestnik twierdzi, że został odrzucony przez swoją niepełnosprawność

Nowa edycja "Koła fortuny" miała być wielkim sukcesem, ale jak na razie wpadka goni wpadkę. Gdyby tego było jeszcze mało, pojawił się właśnie zarzut dyskryminacji uczestników.

Jak podaje "Radio Zet", producenci "Koła fortuny" odrzucili kandydaturę jednego z uczestników tylko dlatego, że ma wadę wymowy i niewyraźnie mówi. 30-letni Szymon Herbert chciał spełnić swoje marzenie i spróbować sił w najnowszym teleturnieju TVP. Nie przypuszczał jednak, że zostanie tak źle potraktowany.

Szymon Herbet od urodzenia jest osobą niepełnosprawną. Porusza się na wózku i ma lekką wadę wymowy, która jednak nie przeszkadza mu w normalnej komunikacji z otoczeniem - nie ma problemu ze zrozumieniem jego wypowiedzi. Mężczyzna mówi poprawnie i wyraźnie, ale wolno. Podczas rozmowy telefonicznej został zaproszony na casting, zaproponowano mu nawet wstępny termin przesłuchania, jednak ostatecznie prowadząca z nim rozmowę kobieta, rozmyśliła się.

Nie przyjeżdża pan jednak, bo to tylko strata czasu. Ma pan wadę wymowy, pan się w ogóle do tego teleturnieju nie nadaje. Nie odgadnie pan żadnego hasła - cytuje słowa, które usłyszał Szymon Herbert.

Mężczyzna nie krył oburzenia i żalu. Podkreślił jednak w rozmowie z "Radiem Zet", że chodzi mu przede wszystkim o nagłośnienie problemu, a nie szkalowanie TVP.

Spotkałem się z czymś takim po raz pierwszy.

Szymon Herbert zwrócił nie tylko uwagę na wypowiedziane w stosunku do niego słowa, ale również i na nieuprzejmy ton kobiety, która z nim rozmawiała. Co więcej, zarzucił jej, że nie podała konkretnych kryteriów, na podstawie których jego kandydatura została odrzucona.

"Radio Zet" próbowało skontaktować się z TVP w celu zdobycia komentarza z ich strony. Niestety bezskutecznie. Jedynie osoba odpowiedzialna za rekrutację do teleturnieju potwierdziła, że sytuacja z Szymonem Herbertem miała miejsce.

Oglądacie najnowszą edycję "Koła fortuny" ? Jak Wam się podoba? Jak oceniacie nowego prowadzącego, Rafała Brzozowskiego?

AG

Więcej o:
Komentarze (8)
Skandal w "Kole fortuny". Dyksryminacja uczestnika ze względu na wadę wymowy
Zaloguj się
 • Gość: Iro

  Oceniono 5 razy 3

  Koszmarny prowadzący a tak lubiłem ten program a ta dziewczyna niech się schowa

 • Gość: Hm fuj

  Oceniono 4 razy 2

  Ten program ro porażka a prowadzacy to jakaś masakra a lalka od liter to kpina co za dno ludzie trochę powagi po huuu.... ten cyrk zdejmijcie to z anteny i now ważne czy to Kurski czy nie to niema znaczenia to wina prowadzących. A ta laska to co to ona ma mine jakby że wszystkich kpila ciekawe czy w kiblu też ma taką minę.

 • Gość: as

  Oceniono 10 razy 2

  Kurski, jak cały PIS, to nazista. Przeciez nazisci takze nie uwazali niepelnosprawnych za ludzi.

 • Gość: Ja

  Oceniono 1 raz 1

  Dyskryminacja z z powodu braku wymowy? To jak się dostała pani Iza ?? Żeby ją zrozumieć trzeba mieć logopedę za tłumacza... wstyd..

 • Gość: Zuzanna

  Oceniono 3 razy 1

  Totalna porażka , odsłaniająca litery z wadą wymowy, porusza się w rytm muzyki jakby ktoś nadepnal jej na ucho, zespół sobie ona sobie. Prowadzący to miernota i lepiej by było gdyby nie śpiewał.

 • Gość: bolo

  0

  P.Brzozowski pan pomylił programy, koło fortuny to nie JAKA TO MELODIA!!!!

 • Gość: MAREK

  Oceniono 8 razy 0

  TV pod rzadami Kurskiego to wielki " Badziew"!!! Denna ta TV!!! Coraz gorsza a pieniędzmi nie potrafią zarzadzac! Won z taka TVP!!!

 • Gość: .

  Oceniono 16 razy 0

  no ale to w sumie dość naturalne, że wada wymowy dyskwalifikuje z udziału w programie tv, gdzie trzeba bedzie mówić, tak samo jak brak urody czy niski wzrost będzie dyskwalifikował z udziału w top model

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX