Dyskryminacja w "Kole fortuny"? Uczestnik twierdzi, że został odrzucony przez swoją niepełnosprawność

Nowa edycja "Koła fortuny" miała być wielkim sukcesem, ale jak na razie wpadka goni wpadkę. Gdyby tego było jeszcze mało, pojawił się właśnie zarzut dyskryminacji uczestników.

Jak podaje "Radio Zet", producenci "Koła fortuny" odrzucili kandydaturę jednego z uczestników tylko dlatego, że ma wadę wymowy i niewyraźnie mówi. 30-letni Szymon Herbert chciał spełnić swoje marzenie i spróbować sił w najnowszym teleturnieju TVP. Nie przypuszczał jednak, że zostanie tak źle potraktowany.

Szymon Herbet od urodzenia jest osobą niepełnosprawną. Porusza się na wózku i ma lekką wadę wymowy, która jednak nie przeszkadza mu w normalnej komunikacji z otoczeniem - nie ma problemu ze zrozumieniem jego wypowiedzi. Mężczyzna mówi poprawnie i wyraźnie, ale wolno. Podczas rozmowy telefonicznej został zaproszony na casting, zaproponowano mu nawet wstępny termin przesłuchania, jednak ostatecznie prowadząca z nim rozmowę kobieta, rozmyśliła się.

Nie przyjeżdża pan jednak, bo to tylko strata czasu. Ma pan wadę wymowy, pan się w ogóle do tego teleturnieju nie nadaje. Nie odgadnie pan żadnego hasła - cytuje słowa, które usłyszał Szymon Herbert.

Mężczyzna nie krył oburzenia i żalu. Podkreślił jednak w rozmowie z "Radiem Zet", że chodzi mu przede wszystkim o nagłośnienie problemu, a nie szkalowanie TVP.

Spotkałem się z czymś takim po raz pierwszy.

Szymon Herbert zwrócił nie tylko uwagę na wypowiedziane w stosunku do niego słowa, ale również i na nieuprzejmy ton kobiety, która z nim rozmawiała. Co więcej, zarzucił jej, że nie podała konkretnych kryteriów, na podstawie których jego kandydatura została odrzucona.

"Radio Zet" próbowało skontaktować się z TVP w celu zdobycia komentarza z ich strony. Niestety bezskutecznie. Jedynie osoba odpowiedzialna za rekrutację do teleturnieju potwierdziła, że sytuacja z Szymonem Herbertem miała miejsce.

Oglądacie najnowszą edycję "Koła fortuny" ? Jak Wam się podoba? Jak oceniacie nowego prowadzącego, Rafała Brzozowskiego?

AG

Więcej o:
Copyright © Agora SA