"Pytanie na śniadanie". Mało kto wie, że Joanna Górska chorowała na raka. "Łzy leciały bez przerwy"

Joanna Górska zadebiutowała jako prowadząca programu "Pytanie na śniadanie". Mało kto wie, że dziennikarka ma za sobą trudne doświadczenia. Długo zmagała się z rakiem.

Rewolucje w Telewizji Polskiej trwają. Personel został częściowo zmieniony nie tylko w przypadku mediów informacyjnych, ale również rozrywkowych. Z programu "Pytanie na śniadanie" zniknęły Ida Nowakowska i Małgorzata Opczowska. Na ich miejsce wskoczyli związany przez lata z "Dzień dobry TVN", Robert Stockinger i Joanna Górska. Dziennikarka w swojej karierze pracowała również w Polsacie, a jeszcze wcześniej w TVP. W 2017 roku prezenterka wyznała ważną informację ze swojego życia. Przez długi czas musiała zmagać się z chorobą.

Zobacz wideo Iza Krzan przeprowadzi wywiad z Pauliną Smaszcz w "Pytaniu na śniadanie"? Odpowiedziała

Joanna Górska została nową prowadzącą programu "Pytanie na śniadanie". Mało kto wie, że dziennikarka była chora na raka

W 2017 roku Joanna Górska wyznała, że wykryto u niej nowotwór piersi. Dziennikarka opowiedziała wówczas o tym, jak radzi sobie z chorobą i na bieżąco relacjonowała swoje zmagania w mediach społecznościowych. Wyznała, że po usłyszeniu diagnozy ogromnie się załamała. Nie wiedziała, co będzie dalej. Dodała, że nigdy w życiu tak nie płakała.

Świat mi się zawalił po prostu. Skuliłam się w samochodzie, jak małe zwierzątko, a łzy leciały mi bez przerwy. To był deszczowy dzień, straszna ulewa, więc nikt nie zauważył, że jakaś kobieta w samochodzie zalewa się łzami. I to był ten jeden jedyny raz, kiedy pozwoliłam sobie na taki wielki płacz - mówiła Joanna Górska w wywiadzie z "Vivą!".

Joanna Górska poddała się chemioterapii, ma za sobą również operację oszczędzającą pierś i naświetlania radioterapii. W końcu udało jej się pokonać chorobę. Dziennikarka nie mogła w to uwierzyć. - Serce mi zamarło. Spytałam, czy to coś złego. "Nie, wręcz przeciwnie. Jest bardzo dobrze. W pobranych kilka dni temu tkankach nie ma ani jednej komórki nowotworowej, wszystkie zostały wybite przez chemię". Tego dnia urodziłam się na nowo - wspominała rozmowę z lekarzem. Po więcej zdjęć zapraszamy do naszej galerii.

Joanna Górska wyleczyła się z raka. Teraz zachęca innych do badań

Joanna Górska opowiedziała o szczegółach choroby i zmaganiach z nowotworem w autorskiej książce. Zrobiła sobie również upamiętniający tatuaż. Obecnie dziennikarka chce zwiększyć świadomość wszystkich na temat nowotworu. Zachęca obserwatorów do badania się, gdy porusza ten temat w mediach społecznościowych. Ponadto Górska została prezeską fundacji "Silni sobą". U jej boku stoi Robert Szulc, który wraz z ukochaną szerzy wiedzę na ten temat. ZOBACZ TEŻ: Stockinger i Górska pod ostrzałem po debiucie w "PnŚ". W komentarzach zawrzało. "Dramat! Nie da się oglądać"

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.