"Milionerzy". Pani Kinga nie miała sobie równych. Pokonał ją cytat ze znanej powieści

Trwają powtórki odcinków "Milionerów". W jednym z nich wystąpiła pani Kinga, znawczyni języków. Początek gry poszedł jej świetnie. Poległa jednak na cytacie.

W 608. odcinku "Milionerów" nie brakowało zwrotów akcji. Tym razem w programie zagościła pani Kinga. Uczestniczka mogła liczyć na wsparcie kuzynki Ilony. Początkowo świetnie radziła sobie z każdą kategorią. W jednym z pytań postanowiła zaryzykować. Niestety, z marnym skutkiem.

Zobacz wideo Pytania, które mocno zaskoczyły uczestników teleturnieju "Milionerzy". Odpowiedzielibyście na nie?

"Milionerzy". Pytanie o cytat z dzieła polskiego pisarza

Pani Kinga nie znała odpowiedzi na wszystkie pytania. Pierwsze trudności napotkała przy pytaniu o świętych, którzy zasłynęli jako stygmatycy. Niestety, nie znała odpowiedzi na pytanie. Po raz kolejny niezawodna okazała się publiczność. Później pani Kinga wykorzystała również opcję "pół na pół". Jak się okazało, w dalszej grze zostało jej tylko jedno koło ratunkowe. Problem pojawił się przy kolejnej kategorii. Pytanie brzmiało: Z jakiej powieści pochodzi ten cytat "Historia wesoła, a ogromnie przez to smutna (...) A wszystko bajka wierutna"? Dla uczestniczki przygotowano cztery możliwe odpowiedzi.

  • A. "Wesele" Wyspiańskiego
  • B. "Zemsta" Fredry
  • C. "Tango" Mrożka
  • D. "Trans-Atlantyk" Gombrowicza

"Milionerzy". Prawidłowa odpowiedź na pytanie

Pani Kinga zaczęła zastanawiać się nad poprawną odpowiedzią. Na początku postanowiła odrzucić opcję A. Nie była jednak obeznana z kategorią. "Jakbym miała strzelać, to na Gombrowicza (...). Z tym słowem "wierutna" to mi się bardziej kojarzy nowoczesny tekst" - zastanawiała się. Uczestniczka postanowiła zaufać intuicji i zaryzykować. Postawiła na odpowiedź "D.". Niestety, była ona błędna. Prawidłową opcją była "A. "Wesele" Wyspiańskiego". Pani Kinga musiała pożegnać się z programem. 

"Milionerzy". Te pytania sprawiły trudności uczestnikom

W 642. odcinku "Milionerów" zagościł pan Mateusz. W jednym z pytań musiał wskazać, czym jest awanturka. Niestety, uczestnik nie znał poprawnej odpowiedzi. Wybór dobrej opcji kosztował go aż dwa koła ratunkowe. W końcu udało mu się zgarnąć gwarantowaną sumę. Pan Mateusz kontynuował grę o milion. W 604. odcinku programu wystąpił pan Marcin. Tym razem uczestnik musiał zmierzyć się z przysłowiem. Pytanie brzmiało: "Ten, bez którego nic się nie zrobi, to przysłowiowy?". To był czas na wykorzystanie koła ratunkowe. Pan Marcin poprosił o pomoc publiczność. Dzięki temu udało mu się wybrać poprawną opcję. ZOBACZ TEŻ: Agnieszka Woźniak-Starak stanęła w obronie Kingi Rusin. "Nie szanuję"

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.