"Milionerzy". Tomasz chciał ekspresowo wygrać milion. Poległ na pytaniu o "South Park". To wiedzą tylko fani serialu

W 644. odcinku "Milionerów" pan Tomasz z Warszawy sprawnie przechodził przez pytania, ale nie obyło się bez wykorzystania kół ratunkowych. Uczestnik zrezygnował z gry z wygraną 75 tys. złotych. Pokonało go pytanie o kultowy serial.

W 644. odcinku "Milionerów" naprzeciwko Huberta Urbańskiego zasiadł Tomasz Przerwa z Warszawy. Uczestnik jest z zawodu lekarzem w trakcie szkolenia specjalizacyjnego z psychiatrii. Aktualnie pracuje w szpitalu, ale postanowił zgłębić drugi kierunek i studiuje psychologię. Już na wstępie uczestnik podkreślił, że ma nadzieję na szybką rozgrywkę prosto do miliona, tak aby w odcinku dać także szansę innym uczestnikom. Zamierzał także przejść rozgrywkę bez wykorzystania kół ratunkowych. Jak mu poszło? Zobaczcie sami. 

Zobacz wideo Pytania, które mocno zaskoczyły uczestników teleturnieju "Milionerzy". Odpowiedzielibyście na nie?

"Milionerzy". Tomasz Przerwa z Warszawy zrezygnował na pytaniu o słynny serial "South Park"

W 644. odcinku "Milionerów" Tomasz z Warszawy przez pierwsze pytania przebrnął bez większych problemów. Pierwsze wątpliwości pojawiły się w pytaniu za pięć tysięcy złotych. "W Polsce wychodzimy po angielsku. Po jakiemu wychodzą Anglicy?" - uczestnik miał wątpliwości i stwierdził, że nigdy nie słyszał tego określenia. Zakłopotany poprosił o wsparcie publiczności. Dostępne opcje odpowiedzi to: A. po grecku, B. po francusku, C. po rosyjsku, D. po włosku. Publiczność w większości wskazała odpowiedź "B". Pan Tomasz zaznaczył "B" i wygrał pięć tysięcy złotych. Kolejne koło zostało wykorzystane przez uczestnika na pytaniu o 20 tys. złotych dotyczące podkarpackiego miasta.

Co jest prawdą o podkarpackim mieście, które ma w nazwie urządzenie włókiennicze? 

 • A: słynie z hut szkła
 • B: w X w. było stolicą Polski
 • C: ma milion mieszkańców
 • D: ma w herbie łódź

Paulina Krupińska, Sebastian Karpiel-Bułecka Krupińska źle się czuła na Podhalu. Podjęli z mężem decyzję. "To się nie zmieni"

Pan Tomasz poprosił o pół na pół. Po odrzuceniu połowy odpowiedzi zdecydował się na odpowiedź "A", która okazała się prawidłowa. Ostatnie koło ratunkowe, telefon do przyjaciela, uczestnik wykorzystał na pytaniu o 75 tys. złotych. Pan Tomasz poprosił Huberta Urbańskiego o telefon do mamy. Pani Ewa nie znała prawidłowej odpowiedzi na pytanie i uczestnik drogą dedukcji zdecydował się na odpowiedź "B".

Czyjego pędzla portrety mieli filmowiec i przedsiębiorca Jack Warner, sopranistka Claire Dux i bizneswoman Helena Rubinstein?

 • A: Pabla Picassa
 • B: Salvadora Dali
 • C: Witkacego
 • D: Rene Magritte'a

Agnieszka Więdłocha i Antoni Pawlicki Więdłocha i Pawlicki grali parę w "Czasie honoru". Po latach zostali małżeństwem

Hubert Urbański po raz kolejny mógł poinformować uczestnika, że znów udzielił poprawnej podpowiedzi. Niestety ostatnie pytanie zniszczyło marzenie pana Tomasza o milionie. Nie znał odpowiedzi i zdecydował się zrezygnować z dalszej gry. Sprawdźcie, czy poradzilibyście sobie z tym pytaniem. Już po zakończeniu gry pan Tomasz zasugerował dobrą odpowiedź. Gdyby zaufał intuicji, nadal miałby szansę na milion. Prawidłowa odpowiedź w pytaniu o serial miasteczko "South Park" to "C". 

Który z legendarnych wokalistów soulowych użyczył głosu kucharzowi ze szkolnej stołówki w serialu animowanym "Miasteczko South Park"?

 • A: James Brown
 • B: Marvin Gaye
 • C: Isaac Hayes
 • D: Smokey Robinson

"Milionerzy". Te pytania sprawiły trudności uczestnikom

W 620. odcinku "Milionerów" w programie wystąpił pan Jakub. Prowadzący zadał mu pytanie, co najczęściej szczepi się na antypce. Uczestnik błędnie wskazał śliwki renklody. Jak się okazało, były to wiśnie łutówki. W 568. odcinku "Milionerów" w grze wziął udział pan Dominik. Bohater szybko udzielał poprawnych odpowiedzi. Kłopot pojawił się przy pytaniu o zwierzę trójwarstwowe wśród dwuwarstwowych. Jedno z kół ratunkowych okazało się pomocne w wytypowaniu poprawnej odpowiedzi. Z kolei w 614. odcinku wystąpiła pani Anna. Uczestniczka poległa na prostym pytaniu. Miała kłopot ze wskazaniem prawidłowego polskiego przysłowia. Opuściła program z gwarantowaną sumą 40 tysięcy złotych. 

Więcej o: