"Milionerzy". Który filozof kojarzony jest z beczką i latarnią? Uczestniczka poprosiła o pomoc publiczność

W 637. odcinku "Milionerów" pani Agnieszka zmagała się z pytaniem dotyczącym starożytnego filozofa. Nieoceniona okazała się pomoc publiczności.

W 637. odcinku "Milionerów" szóstka nowych zawodników dostała szansę na zdobycie wielkich pieniędzy. W fotelu naprzeciw Huberta Urbańskiego zasiadła pani Agnieszka Sobczyk, pracownica dziekanatu z Sandomierza. Uczestniczka napotkała trudności już przy pytaniu za tysiąc złotych. Dotyczyło ono starożytnego filozofa. 

Zobacz wideo Pytania, które mocno zaskoczyły uczestników teleturnieju "Milionerzy". Odpowiedzielibyście na nie?

"Milionerzy". To filozof, którego legendy łączą z beczką i latarnią

A. Zenon z Elei 

B. Diogenes z Synopy

C. Heraklit z Efezu

D. Tales z Miletu

Hubert Urbański "Milionerzy". Padło pytanie o imię i przydomek polskiego świętego

"Milionerzy". Prawidłowa odpowiedź na pytanie o starożytnego filozofa

Pani Agnieszka nie znała odpowiedzi na pytanie o starożytnego filozofa. Uczestniczka nieśmiało obstawiała Diogenesa, nie chciała jednak ryzykować. Ostatecznie postanowiła skorzystać z pomocy publiczności. Znaczna większość wskazała odpowiedź B., potwierdzając tym samym przypuszczenia kobiety. Zawodniczka zaufała widowni i dzięki temu mogła grać dalej.

"Milionerzy". Ciekawe pytania z ostatnich odcinków

W 636. odcinku "Milionerów" pan Mateusz usłyszał pytanie dotyczące tańca. Uczestnik skorzystał z telefonu do przyjaciela i zadzwonił do swojej ukochanej. Niestety nie okazała się ona zbyt pomocna i zasugerowała mężczyźnie błędną odpowiedź. Krakowianin zakończył grę z gwarantowanymi 40 tysiącami.

W 635. odcinku "Milionerów" o wielkie pieniądze grał pan Przemysław. Uczestnik napotkał trudności już przy pierwszym pytaniu, które brzmiało: Do jakiego jaja porównujemy piegowatą twarz? Mężczyzna musiał skorzystać z pomocy publiczności. Większość obecnych w studio widzów wskazała na wariant, który okazał się prawidłowy.

W 634. odcinku "Milionerów" o główną nagrodę walczył pan Maciej. Dużą trudność sprawiło mu pytanie o komiks z 1937 roku. Na szczęście dysponował jeszcze kołem ratunkowym "pół na pół". Po odrzuceniu dwóch błędnych odpowiedzi udało mu się wytypować właściwą. ZOBACZ TEŻ: "Milionerzy". Pytanie o utwór Mickiewicza wprawiło panią Patrycję w niemałe zakłopotanie. Zaryzykowała

Więcej o: